Erkek Ya Da Kız Çocukları Ölen Babanın Emekli Maaşını Ne Kadar Süre İle Alabilir?

Blogolik Yazar tarafından 16 Temmuz 2017 tarihinde yazılmıştır.

Erkek Ya Da Kız Çocukları Ölen Babanın Emekli Maaşını Ne Kadar Süre İle Alabilir?

Erkek çocukları 5510 sayılı yasa gereği herhangi bir işe girip iş gücünü kazanmadıkları sürece, öğrencilik hayatı bitmişse 18 yaşına kadar, ortaokul seviyesinde 20 yaş, yükseköğrenime devam ederse 25 yaşına kadar yetim aylığı altına vefat eden baba ya da annenin maaşını alabilirler. Evlenme sebebiyle aylıkta kesinti yapılmaz.

Kız çocuklarında ise 5510 sayılı yasa gereği herhangi bir işe girme durumunda maaş alma durumu olmadıkça ve evlilik yapmadıkları sürece yaş sınırlaması gözetmeksizin anne veya babadan aylık alabilirler. Evlenmesi sebebiyle kesilen aylık bir defaya mahsus olmak şartıyla evlenme ödeneği adı altında iki yıllık tutarı toplu olarak kız çocuklarına ödemesi yapılır. Çocukların %60 çalışma gücü kaybı olsa bile malul çocuklar olarak geçer ve çalışmadıkları süre içerisinde yetim aylığı alırlar. Malul olan çocuklar için herhangi bir şart aranmaz.

3 sene önce yazılmıştır.
"Erkek Ya Da Kız Çocukları Ölen Babanın Emekli Maaşını Ne Kadar Süre İle Alabilir?" bu yazı 16 Temmuz 2017 tarihinde saat 21:17 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 86 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)