Epilepsi Belirtileri nelerdir?

Blogolik Yazar tarafından 10 Eylül 2017 tarihinde yazılmıştır.

Epilepsi Belirtileri nelerdir?

Epilepsi hastalığının belirtileri her hastada aynı olmayıp etkenlere göre farklılıklar gösterbilmektedir.Şuanki yapılan araştırmalara göre :

Bilinç kaybı durumu

Aşırı unutkanlık

Stres

Kendine zarar verme eğilimi

Çift görme baş dönmesi

Burun kanaması

Kokuya hassasiye

Nefes darlığı

Dokularda morarma  vb. Durumlar epilepsi hastalığının belirtileri olabilirler.Yukarıda yazılı belirtiler sadece epilepsi hastalığı belirtileri olmayıp diğer hastalıklarında belirtileri olabilirler.Hastalıktan şüphelenilmesi durumunda en doğru hareket uzman doktora başvurmak ve gerekli tetkikleri yaptırmaktır.

Epilepsi Nöbetleri Nedir ve Nasıl olur ?

Epilepsi nöbetleri hastalığa sahip kişilerde bilinç kaybı,belirli durumlarda yere düşme  ağız köpürmesi ve kasılmalar olarak ani şok dalgalarının beyinde oluşturduğu tepkime ile ortaya çıkan krizlerdir. Epilepsi nöbetleri kişilere krizin etkenlerine ve o anki psikolojik faktörlere göre farklılıklar gösterirler.

Epilepsi Hastalığı Tedavisi :

Günümüz tıppında  bilinen yaklaşık 25 tür epilepsi nöbeti vardır.Kişiden kişiye zamana ve etken faktörlere göre farklılık gösterirler.Hastalığın rahatsız edici ve hayatı olumsuz etkileyen yönleri düşünüldüğünde tedavi seçeneği her hastanın en büyük isteğidir.Hastalık çoğu zaman ilerleyen yaşlarda geçme eğilimi göstermektedir. Yine Nöbet sırasında oluşabilecek rahatsızlıklar ve onların sonucu olacak daha büyük sorunların tedavisi yapılmalıdır. İlaç tedavileri , uzman doktorun kararına göre kontrol altında tutulma  ve yine gerekli durumlarda en son çare olarak cerrahi müdahale seçeneği ile kişi tedavi edilebilir.

3 sene önce yazılmıştır.
"Epilepsi Belirtileri nelerdir?" bu yazı 10 Eylül 2017 tarihinde saat 11:40 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 56 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?





    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)