En İyi Wifi Ayarı Kolay Yoldan Nasıl Yapılır?

Blogolik Yazar tarafından 13 Aralık 2016 tarihinde yazılmıştır.

En İyi Wifi Ayarı Kolay Yoldan Nasıl Yapılır?

Kullanıcıların internet sağlayıcıları hatlarını desteklediği en iyi bant genişliğine sahip olsa da bazı durumlarda modemlerde ince ayar yapma ihtiyacı olmaktadır. Bu sayede internet sağlayıp daha fazla verim elde edilebilmektedir. Ancak günümüzde mobil internet daha yaygın olduğu için modem içerikli internet hizmetleri çok fazla tercih edilmemektedir. Özellikle wifi standartlarının gelişmesi ile birlikte 5GHz bandında 802.11 ac modemlerin birçok çevreye yaygınlaşması ile kablosuz ağlar kablolu hapların performans anlamında önüne geçme noktasına gelmiştir. Hatta önüne geçmiştir denilebilir. Ancak birçok kullanıcı kablosuz ağdan tam verimin nasıl alınması gerektiğini bilememektedir.

En İyi Wifi Ayarı Nasıl Yapılır?

Kullanıcıların en iyi Wifi ayarı yapabilmesi için modemin altında yer alan İP 192.168.X.X bölümünü tarayıcılarına yazmaları gerekmektedir. Bu aşama ile birlikte kullanıcı adı ve şifre isteyen bir sayfa ekrana gelecektir. Bu bilgiler ise modemin arka ya da alt kısmında yazan değerledir. Daha sonraki aşamada ise wifi kablosuz ağ sekmesine tıklamaları gerekmektedir. Kablosuz ağ wifi bölümüne tıklandıktan sonra benzeri olmayan SSID yani Wifi adının belirlenmesi gerekmektedir. Kullanıcılar SSID gizle seçeneğini pasif halde bırakmaları gerekmektedir.

Sonraki aşamada ise eğer ki kullanıcılar 802.11 ac bir modem kullanıyorlarsa bu bölümde yer alan tüm protokollerin bulunduğu alanların seçilmesi gerekmektedir. Eğer ki kullanıcılar bunu kullanmıyorlarsa ve evlerindeki kablosuz bağlantı kuracak cihazlar yeni birer cihaz ise kablosuz mod olarak N only modu değil b/g/n modu olarak seçmeleri gerekmektedir. Bu ayar da yapıldıktan sonra kullanıcılar kanal bant genişliği bölümüne gelerek eğer ki modemleri 5 GHz ise burada yer alan alana 20/40, eper ki 2.5 GHz ise sadece 20 MHz’yi seçmeleri gerekmektedir. Bu ayarlar tamamlandıktan sonra sağlıklı bir internet hizmeti alınmaktadır.

4 sene önce yazılmıştır.
"En İyi Wifi Ayarı Kolay Yoldan Nasıl Yapılır?" bu yazı 13 Aralık 2016 tarihinde saat 22:49 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 106 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)