En Etkili Kilo Verme Yöntemleri

Blogolik Yazar tarafından 24 Haziran 2017 tarihinde yazılmıştır.

En Etkili Kilo Verme Yöntemleri

Kilo sorunu yaşayan kişilerin kilo vermek için birçok yönteme başvurduğu bilinmektedir. Peki, en etkili kilo verme yöntemleri nelerdir? Öncelikli olarak kilo verme süreci her bünye için aynı yöntemlerle yapılmamaktadır. Diyetisyen kontrolünde kişinin bünyesine özel diyet programı hazırlanır. Bu yapılacak tahliller ile belirlenebilmektedir. Kişini geçirdiği ya da geçirmekte olduğu rahatsızlıklar göz önünde bulundurularak yapılmaktadır.  Etkili kilo vermek için uzman olmayan kişilerin diyet programlarına itibar gösterilmemelidir. Özellikle bu konuda şehir efsaneleri fazlası ile bulunmaktadır. Bu şehir efsanelerine uyulduğu takdirde kilo vereceğim diye birçok hastalığa davetiye çıkarılabilir. Bu konuya büyük önem gösterilmesi gerekmektedir.

Etkili kilo vermek için günlük su içim miktarı 2 litrenin altına inilmemelidir. Eğer ki bizler suyun vücut içerisine girdiğinde vücuttaki olumlu etkilerini gözlerimizle görebilseydik emin olmak lazım ki tek besin kaynağımız su olurdu. Suyun içerisindeki etken maddeler vücuttaki yağ oluşumunu engellediği gibi mevcut yağların parçalanmasına ve erimesine de neden olmaktadır.

Uygulanacak diyetler ile günlük alınan kalorinin günlük verilen kaloriden az olması sağlanarak kilo verme konusunda önemli bir aşama kaydedilecektir. Kilo vermek için öğün sayısı üçü geçmemelidir. Buna azami önem verilmelidir. Öğünlerde yağlı ve şekerli yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Şeker ihtiyacı meyvelerden karşılanabilir. Ama doğal olmayan gıdalardan önemle uzak durulması gerekmektedir.  Yukarıda saydığımız tüm bu yöntemlerin yanı sıra planlı ve programlı bir şekilde egzersiz yapmak gerekecektir. Akşamları bir saat yürüyüş yapmak bile önemli ölçüde kalori yıkımına neden olduğu gibi kalp sağlığına da iyi gelmektedir. Ayrıca karaciğerdeki yağlanmanın da önüne geçmektedir.

3 sene önce yazılmıştır.
"En Etkili Kilo Verme Yöntemleri" bu yazı 24 Haziran 2017 tarihinde saat 12:42 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 64 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)