El Capitan Splitview, Nasıl Kullanılır?

Blogolik Yazar tarafından 26 Haziran 2016 tarihinde yazılmıştır.

El Capitan Splitview, Nasıl Kullanılır?

Dünyanın en başarılı ve kendini en çok yenileyen markalarından Apple’ın en son çıkadığı masaüstü işletim sistemi El Capitan artık ülkemizde da kullanılmaya başlandı. Bu yenilik Apple Mac kullanıcılarını sevindirecek, çünkü artık eskiden yapamadıkları bir şeyi yapabilecekler. Bu yenilik ile iki ayrı uygulamayı aynı anda ve tek bir ekranda kullanabilecekler. Bu uygulamanın adı da El Capitan Splitview.

El Capitan Splitview nedir?  

Apple Mac kullanıcıları daha verimli çalışabilsinler diye çıkarılmış olan bir uygulamadır. Bu uygulama ile artık iki işi bir arada yapabilecekler. Eskiden bir ekranda tek bir uygulama çalışabiliyorken, El Capitan Splitview ile artık aynı ekranda iki uygulama birden çalışacak.

Bu sayede kullanıcının çalıştığı programın tüm ekranı kaplaması imkânı sunuluyor ve diğer uygulamalarda altta çalışmaya devam ediyor. Bu yenilik ile hem kullanıcı daha rahat çalışıyor, hem de diğer uygulamaların çalışması geri kalmamış oluyor. Bunun için sadece bir kaç adım yeterli olacak. Bu özelliği kullanmak isteyenler, birlikte kullanmak istedikleri uygulamaları tam ekran boyutunda açacak ve sonrasında mission control paneli üzerinden iki ayrı uygulamanın birlikte çalışması işlemi gerçekleşecek.

Apple kullanıcılarının verimliliği için sürekli olarak yenilikler çıkarmaya devam ediyor ve daha iyi nasıl çalışabileceklerini düşünüp, bu doğrultuda özellikler geliştiriyor. İşte El Capitan Splitview de bu yeniliklerden biri, artık maç kullanıcıları daha rahat çalışabilecek

4 sene önce yazılmıştır.
"El Capitan Splitview, Nasıl Kullanılır?" bu yazı 26 Haziran 2016 tarihinde saat 12:03 sularında "Genel" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 54 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)