E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

Blogolik Yazar tarafından 4 Aralık 2016 tarihinde yazılmıştır.

E okul, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanmış velilerin çocuklarını takip edebilmeleri için uygulamaya konulmuş bir sistemdir. Veli giriş sayfası ile öğrencinizin ders notlarını, devamsızlık durumunu, okul hakkında bilgileri bulabileceğiniz bir sistemdir. Bir nevi okul ve aile arasında iletişim sağlanmasına olanak sağlayan bir aracı gibidir.

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile öğrencimin bilgilerine nasıl ulaşırım?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi web sitesine giriş yaparak e okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden öğrencinizin T.C. kimlik numarası, okul numarası ve sayfada beliren şifreyi girerek bilgilere ulaşabilirsiniz. Sistem üzerinden öğrencinizin tüm yazılı ve sözlü sınav notlarına, performans notlarına, proje notlarına ulaşabilirsiniz. Okulda yaptığı devamsızlık bilgileri, geç kalma bilgileri veya faaliyet olarak yaptığı işlemlere ulaşıp bilgi edinebilirsiniz. Girmiş olduğu SBS, YGS, LYS gibi sınav puanlarını görüntüleyebilirsiniz. Kısacası öğrencinizin adına yapılan her türlü işlem bu sayfada görüntülenmektedir.

Günümüz dijital ve internet dönemi olma yolunda hızla ilerliyor. Teknolojik yenilikleri takip etmek ve günlük hayatta kullanmak artık bir zorunluluk haline geldi. Hemen hemen her evde internet ve bilgisayar bulunmaktadır ve öğrenciler ve aileleri bu kolaylık veren araçları kullanabilecek durumdadırlar. Önceki yıllarda çocuklarımız hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka okula gidip idarecilerle veya öğretmenlerle görüşülmek zorunda kalınıyordu. Şimdi ise internet ve oluşturulan sistemlerin kolaylığını kullanarak evden çocuğunuz hakkında bilgiler edinebilmektesiniz. Milli Eğitim Bakanlığı E okul sistemi bu gelişmeler arasında en önemli yere sahip olanlardan bir tanesidir.

4 sene önce yazılmıştır.
"E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi" bu yazı 4 Aralık 2016 tarihinde saat 15:59 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 107 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)