E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Blogolik Yazar tarafından 4 Aralık 2016 tarihinde yazılmıştır.

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Nedir? Ne İçin Kullanılır?

E Okul Veli Bilgi Sistemi, kısaca öğrencilerin ve ailelerinin nakil durumlarını, devamsızlık bilgilerini, not bilgilerini, ders programlarını, başarı belgelerini, yıl sonu notlarını, sınıflarının sınavlardaki not ve başarı ortalamasını ve benzeri her türlü okulla ilgili bilgilerini istedikleri zaman kontrol edebilecekleri, ailelerin de kullanarak çocuklarının okullarıyla ilgili bilmeleri gereken her şeyi öğrenebilecekleri bir sistemdir ve bu sistem ücretsiz olarak her öğrenci için hizmet vermektedir.

 E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Nasıl Girilir?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine giriş yapmak için öncelikle öğrencinin TC Kimlik Numarasını ve okul numarasını bilmeniz gerekmektedir. Daha sonra yönlendirilen sayfada aile sıra numarası, öğrencinin fotoğrafı, şubesi, doğum yeri, doğum tarihi gibi bilgiler sorulmaktadır. Bunun için de öğrencinin kimlik bilgilerine ihtiyaç duyabilirsiniz.

Bu sistem genel anlamda veliler için oluşturulmuş olsa da öğrenciler de not ya da devamsızlık bilgilerini kontrol etmek için bu sistemi kullanmaktadır ve bu sistemin bir de mobil cihazlarda da kullanılabilmesi için uygulaması da vardır.

Bu sistemi kullanarak gerek çocuğunuz için olsun, gerek öğrenciler kendi bakacak olsun okulla ilgili istediği bilgiyi öğrenebilir ve bu uygulamayı gönül rahatlığı ile kullanabilir. Tek ihtiyacınız olan şey bilgisine bakacağınız kişinin kimlik bilgilerinin sizde olmasıdır ve sınıfıyla ilgili bilgilere sahip olmanızdır.

4 sene önce yazılmıştır.
"E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Nedir? Ne İçin Kullanılır?" bu yazı 4 Aralık 2016 tarihinde saat 16:04 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 68 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)