Duvardaki Mürekkep Lekelerine Kolay Çözüm

Blogolik Yazar tarafından 18 Aralık 2017 tarihinde yazılmıştır.

Duvardaki Mürekkep Lekelerine Kolay Çözüm

Mürekkep lekesi giderilmesi zor olan lekelerden biridir. Özellikle çocuğu olan annelerin çektikleri sıkıntıların başında duvarlardaki mürekkep lekeleri gelir. Peki, mürekkep lekesini çıkarmak için neler kullanılabilir?

Duvardaki Mürekkep Lekesi Nasıl Giderilir?

Eczanelerden veya bazı market mağazalarından bulabileceğiniz saf alkolü temiz bir bez üzerine biraz döküp lekelerin üzerine uygulayabilirsiniz.

Duvarınız duvar kağıdıyla kaplıysa, karbonat-su karışımı ile duvarınızdaki mürekkep lekesini çıkarabilirsiniz. Bunun için küçük bir kapta karbonat ve suyu krem haline gelene kadar karıştırın. Daha sonra krem haline getirdiğiniz karbonatlı suyu lekelerin üzerine sürün ve biraz bekletin. Beklettikten sonra temiz bir bezi hafif ıslatarak duvarınızdaki lekeler kaybolana kadar silin. Bu yöntemle duvarınızdaki lekelerden kolayca kurtulmuş olacaksınız.

Evdeki Malzemelerle de Mürekkep Lekelerinden Kurtulabilirsiniz

Saf alkol veya karbonat bulamadıysanız hemen hemen tüm bayanların evinde bulundurduğu ve kullandığı asetonla da mürekkep lekesinden kurtulabilirsiniz. Aynı şekilde temiz bir bezin üzerine biraz aseton dökerek leke çıkana kadar siliniz. Lekelerden kolayca kurtulduğunuzu göreceksiniz.

2 sene önce yazılmıştır.
"Duvardaki Mürekkep Lekelerine Kolay Çözüm" bu yazı 18 Aralık 2017 tarihinde saat 01:46 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 34 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)