Dünya’da Görülmesi Gereken Yerler

Blogolik Yazar tarafından 4 Ocak 2016 tarihinde yazılmıştır.

UÇSUZ BUCAKSIZ CENNET PARÇALARI

Dünyada gezilmesi ve görülmesi gereken birçok yer vardır. Bu yerlerden bazıları tarihi dokularıyla, bazıları muhteşem kumsallarıyla, bazıları doğa harikası göüntüleriyle turistleri kendilerine çekmektedir. Genel olarak dünyada gezilmesi gereken bu yerlere bir göz atalım.

Dünya’da görülmesi gereken yerler belirli özelliklerle ön plana çıkar. Peru-Machu Picchu ilk örneklerden birisi. Binlerce turist çeken bu bölge Unesco tarafından Dünya Kültür Mirası olarak ilan edilmiştir. Venedik ise listenin başını çekmektedir. Muhteşem kanalları ve gözünüzü alamayacağınız kiliseleri ile aklınıza kazınacak bir cennet. New York-ABD dünyanın merkezi olaraK nam salan bu şehir herkese uygun güzellikleriyle ve sanat aktiviteleriyle göz doldurmakta. Rio de Janerio-Brezilya güney amerikanın incisi olan bu şehir şubat ayında düzenlenen karnavallarıyla turistlerin uğrak mekanları arasında yerini alıyor. Havana-Küba her sokak başında ayrı bir müzisyenin olduğu Küba, devrim öncesinden kalan mimarisiyle ilginizi çekeceğine eminim. Paris-Roma şehrine sıra geldiğinde aklımıza gelecek ilk kelime aşıklar şehri olduğudur. Tokyo- Japonya rengarenk ışıkları ve büyük binalarıyla teknolojiye düşkün turistlerin en sevdiği şehir. Meksiko- Meksika eski çağlarda yaşayan toplumların izlerini taşıması ve muhteşem kumsallarıyla hem göze hem de tarihi dokuya seslenmekte.

venedikDaha saymakla bitmeyecek olan bu doğa harikası yerler insanların keşfetmesi için onları bekliyor. Acil olarak gidilecek yerler listesine almamız gereken bu yerlere gittiğimizde pişman olmayacağımız kesin. Haydi vakit kaybetmeden bu güzel yerleri keşfedelim.

5 sene önce yazılmıştır.
"Dünya’da Görülmesi Gereken Yerler" bu yazı 4 Ocak 2016 tarihinde saat 23:56 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 154 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)