Dudak Çatlaması Nasıl Geçer?

Blogolik Yazar tarafından 3 Ocak 2018 tarihinde yazılmıştır.

Dudak Çatlaması Nasıl Geçer?

Dudak çatlaması nasıl geçer diye merak ediyor olabilirsiniz. Özellikle kış aylarında dudakların çatlaması önemi bir sorundur. Soğuk havalarla birlikte dudakların çatlaması ve yıpranması hemen herkeste görülmektedir. Bununla baş etmek ve bu çatlaklıkları yok etmek için yapılması gerekenleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Dudak çatlaması soğuk havalarla birlikte ortaya çıkmaktadır. Kuruyan ve nemsiz kalan dudaklar çatlamaktadır. Aşırı kurak, rüzgarlı ve soğuk havalar bunun temel nedenlerindendir. Bunun yanında su kaybı, B2 eksikliği, diş hastalıkları, enfeksiyonlar ve ilaçlar dudak çatlamasına neden olabilmektedir. Özellikle aşırı sıcak ve soğuk havalarda mutlaka dudak koruyucu kullanılmalıdır. Nemlendirici içeren rujların tercih edilmesi şarttır. Bunun yanında Limon, portakal ve havuç gibi besinleri bol miktarda tüketmelisiniz. Çatlayan dudakları tahriş etmemeye çalışmalı ve aynı zamanda özel bitkisel maskeleri kullanmalısınız.

Yukarıda ifade ettiğimiz nedenlere bağlı olarak dudak çatlaklıkları oluşabilmektedir. Çatlaklıkların oluşmaması ve tedavisi ile ilgili neler yapmanız gerektiğini anlatmaya çalıştık. Bu ve benzer konulara dikkat etmeniz durumunda dudak çatlaması yaşamaz ve olası durumlarda da en kısa zamanda problemi ortadan kaldırmış olursunuz.

1 sene önce yazılmıştır.
"Dudak Çatlaması Nasıl Geçer?" bu yazı 3 Ocak 2018 tarihinde saat 01:20 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 23 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)