Dosya Paylaşım Sitesi Hotfile Kapatıldı

denizli tarafından 7 Aralık 2013 tarihinde yazılmıştır.

hotfile_closed

Dosya paylaşım servisi denilince akla gelen ilk isimlerden olan ve oldukça yaygın bir şekilde kullanılan Hotfile resmi olarak kapatıldı. Kullanıcılar siteye ve kullanıcı hesaplarına erişmeye çalıştıklarında şu mesaj ile karşılaşmaktalar:

“Birleşik Devletler federal mahkemesinin Hotfile.com’un telif hakları ihlali gerçekleştirdiğine karar vermesi üzerine internet sitesi kalıcı olarak kapatılmıştır. Eğer internet üzerinden favori televizyon şovlarınıza veya filmlerinize erişmek istiyorsanız bu içeriklere yüksek kalite erişim için günümüzde her zaman olduğundan daha çok yasal yol bulunmakta. “

Kapatılma davası Amerikan Sinema Filmleri Derneği yani MPAA tarafından yapılan başvuruyla açılmıştı. Dava sonucunda Hotfile.com’a telif hakları ihlali için 80 milyon dolar tazminat cezası verildi ve siteyi kullanıma kapatma kararı alındı. Yine kısa bir süre önce benzer şekilde MPAA’nın açtığı dava ile isoHunt kapatılmıştı ve efsane torrent paylaşım sitesi kullanıcılara veda etmişti.

Hotfile.com’un kapatılmasının ardından milyonlarca kullanıcı dosyası ise bir anda kaybolmuş oldu. Alınan mahkeme kararı her ne kadar korsan paylaşımları engelleme niyetinde olsa da yüzbinlerce legal paylaşım ile yasal paylaşım yapma hakkı engellenmiş oldu.

6 sene önce yazılmıştır.
"Dosya Paylaşım Sitesi Hotfile Kapatıldı" bu yazı 7 Aralık 2013 tarihinde saat 21:23 sularında "Genel" kategorisinde yayınlanmış olup "denizli" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 351 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)