Domain değişikliğini Google’a bildirme

denizli tarafından 17 Ocak 2014 tarihinde yazılmıştır.

Adres değişikliğini Google’a bildirmek için Google Webmaster Araçlarında oturum açmanız gerekmektedir. Oturumu açtıktan sonra adres değişikliği yapılacak olan her iki siteyide kontrol panelinize eklemelisiniz. Aksi takdirde Google sitelerin size ait olduğunu kanıtlayamayacağı için bu şekilde bir değişikliğe izin vermeyecektir.

Her iki siteyi de panelinize ekledikten sonra panelinizden adres değişikliği yapacağınız siteye tıklayın ve sol menüden Yapılandırma > Adres değişikliği yolunu takip edin.

google-adres-degisikligi-bildirme

Ardından adresi hangi siteyle değiştirdiğinizi soran bir bölüm çıkacak karşınıza. Buradan adres değişikliğini hangi siteyle yapacaksanız onu seçin ve işlemi tamamlayın.

Bu işlemi yaptıktan sonra eski adresinizin PageRank değeri ve diğer değerleri yeni adresinize aktarılacaktır. Örneğin; eski domain PR 5 ise değişiklikte tanımladığınız yeni adres PR5 olacaktır. Eski adres ise PageRank değerini kaybedecektir.

6 sene önce yazılmıştır.
"Domain değişikliğini Google’a bildirme" bu yazı 17 Ocak 2014 tarihinde saat 20:17 sularında "Genel" kategorisinde yayınlanmış olup "denizli" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 675 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)