Dizüstü Bilgisayarında Ses Kalitesini Arttırmak

Blogolik Yazar tarafından 21 Haziran 2017 tarihinde yazılmıştır.

Dizüstü Bilgisayarında Ses Kalitesini Arttırmak

Dizüstü bilgisayarlarda ses kalitesinin kullanıcısına yeterli gelmemesi ya da daha da iyisini istemesi durumunda, dizüstü bilgisayarını değiştirmeden de dizüstü bilgisayarının ses kalitesini arttırmak için yapabileceği şeyler vardır. Dizüstü bilgisayarlarda, öncelik ile kullanılan var olan uygulamalar arasında ses kalitesinin kalitesini arttırabilecek ses geliştirme seçenekleri bulunur. Dizüstü bilgisayarın başlangıç ayarları bölümünde uygulama ayarları bölümünde bilgisayarın var olan ses kalitesini değiştirebilecek ve arttırabilecek uygulamalar bulunur.

Dizüstü bilgisayarlarda örneğin Mac ya da Windows un herhangi bir sürümünü kullanan kullanıcılar için Spotify uygulaması bulunur. Spotif uygulaması seçilerek, seçenekler menüsünden premium ya da normal kullanıcılar için yüksek ses kalite seçenekleri bulunur. Eğer dizüstü bilgisayarda itunes uygulaması kullanılıyor ise de itunes tercihler bölümü açılır ve sonra çalma ve oynatma kısmına gelinerek, orada bulunan ses geliştirici seçilerek bilgisayarın ses kalitesi arttırılabilir. Aynı zamanda dizüstü bilgisayarında itunes bulunuyor ise ses geliştirici bölümünden istenilen ayarlar, tercih edilen ayarlar için istenildiği gibi düzenlenerek ses ayarlamaları yapılır.

Windows Dizüstü Bilgisayarda Ses Kalitesi Nasıl Arttırılır?

Windows sürücünün kuruluğu olduğu dizüstü bilgisayarlarda ses kalitesini arttırmak ya istenildiği gibi düzenlemek için Windows başlangıç uygulama ayarlarını istenildiği gibi yapıldıktan sonra, Windows işletim sisteminin ses ayarları değiştirilebilir. Dizüstü bilgisayardan Windows başlangıç bölümüne girilir oradan da denetim masası seçeneği seçilir.

Windows denetim masasından ses sekmesi bölümüne girilir oradan da hoparlör seçeneği seçilerek özellikler kısmı seçilir. Bu işlemlerin ardından dizüstü bilgisayar ekranında, ekrana geliştirmeler ve gelişmiş seçenekleri gelir. Ardından ekrana gelen sekmelerin içinden istenilen seçenekler denenerek, en uygun ses seçeneği seçilir. Windows işletim sistemi ses kalitesi değiştirme işlemi kullanıcı tercihine göre istenildiği kadar kullanılabilir ya da değiştirilebilir.

3 sene önce yazılmıştır.
"Dizüstü Bilgisayarında Ses Kalitesini Arttırmak" bu yazı 21 Haziran 2017 tarihinde saat 08:14 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 78 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)