Diyet Sitesi

Blogolik Yazar tarafından 19 Haziran 2017 tarihinde yazılmıştır.

Diyet Sitesi

 Diyeti kimler yapar? Nasıl yapılır? Neden diyet yapmalıyız? Diyet yapmak kilo vermeye yardımcı mıdır? Tüm bu soruları yanıtlamadan önce diyet nedir bunu öğrenmeliyiz.

Diyet; Sağlıklı ve dengeli beslenmek anlamına gelir. Aslında hayatın her anında diyette olmalıyız. Sadece kilo alınca başvuracağımız bir araç değildir. Diyet sadece sağlıklı beslenmektir. Özellikle bizim toplumumuz da diyet denince ilk akla fazla kilolardan kurtulmak geliyor. Türlü türlü diyet programları yapılıyor, aç kalınıyor, farklı farklı şeyler deneniyor. Tabi ki tüm bunlar da bazı hastalıkları ortaya çıkarıyor.

Birçok hastalıkların başında şüphesiz ki fazla kilo ve yağlar gelmektedir. Vücudunda fazla yağ miktarı bulunan insanlarda özellikle başta kalp ve damar hastalıkları olmak üzere birçok hastalığın nedeni olmaktadır.  Fazla kiloların asıl nedeni yetersiz ve dengesiz beslenmektir. Birey eğer ki çalışmıyor ve hareketsiz bir yaşam tarzı var ise bu daha ciddi bir sorun haline gelmektedir.  Diyet yapmaya kilo almadan önce başlamak gerekmektedir. Çünkü dengeli ve sağlıklı beslendikten sonra zaten kilo almayacaksınız. Hastalıklarınız ortaya çıkmayacak ve sağlıklı bir birey olacaksınız.

Diyette birçok insanın yaptığı en önemli yanlışlardan birisi de kendine yine kendisi diyet programı hazırlamasıdır. Ekmek yemeyeceğim, gün içerisindeki öğünlerimi bire düşüreceğim, o yiyeceği yemeyip şunu yiyeceğim gibi bir takım yanlışlıklar yapılmaktadır. Tabi her defasında da diyeti bırakmak zorunda kalıyorlar. Diyet programını biz değil uzman bir doktordan yani Diyetisyenden yardım alarak oluşturmalıyız. Diyetisyeniniz bu konuda uzman olduğu için sizin vücudunuzu tanıyacak, tetkikler yapacak ve bilimsel veriler ışığında size bir diyet listesi hazırlayacaktır. Buna uymakta fayda vardır.

3 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar: ,
"Diyet Sitesi" bu yazı 19 Haziran 2017 tarihinde saat 23:19 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 70 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)