Diş Beyazlatmanın Dezavantajları

Blogolik Yazar tarafından 28 Nisan 2016 tarihinde yazılmıştır.

Diş Beyazlatmanın Dezavantajları

Görsel açıdan dikkat çekici olmanın en temel özelliklerinden biri de sağlıklı dişler olarak görülmektedir. Kadın ya da erkek birçok kişi sağlıklı ve beyaz dişler sayesinde kendine olan güveninin arttığını belirtmektedir. Bu sebeple çeşitli yöntemler deneyerek dişlerini daha beyaz hale getirmek isteyen kişiler, bitkilerden ya da doğal beyazlatıcılardan yararlanmaktadırlar. Fakat kontrolsüz olarak uygulanan beyazlatma yöntemlerinin bazı durumlar sebebiyle dişlere ve diş etlerine zarar verdiği bilinmektedir. Diş beyazlatmanın dezavantajları değerlendirildiğinde ilk karşılaşılan durum, diş minesinin zarar görmesi olarak tanımlanabilmektedir. Yüzeyden tahrip olan dişler zaman içinde hassasiyetlerini arttırarak başka sorunlar çıkarabilmektedirler.

Diş beyazlatmanın dez avantajları başlığı altında ortaya çıkan sorunlar incelendiğinde, beyazlatma için kullanılan malzemelerin kontrolsüz uygulanmasının diş etlerini de tahrip ettiği görülmektedir. Bu sebeple sadece görsellik değil aynı şekilde sağlık da düşünülerek bir diş hekimi kontrolünde işlemlerin yapılması gerekmektedir. Diş hekimleri kontrolünde kişilerin ağız ve diş yapılarının beyazlatma işlemine uygunluğu incelenmekte ve kalıcı hasarlar bırakılması durumu önlenmektedir.

Kısa vadeli görsel tatmin yaşanması kimi zaman uzun vadeli sağlık sorunlarını da beraberinde getirebileceğinden dolayı diş beyazlatmanın dezavantajları dikkatli incelenmesi gereken bir sürece işaret etmektedir. Ek olarak yanlış yöntemlerle sık sık beyazlatılan dişlerin yapısal sorunlar ve incelme tehlikesi de taşıması nedeniyle diş kırılmalarına ve kayıplara neden olabileceği unutulmamalıdır.

3 sene önce yazılmıştır.
"Diş Beyazlatmanın Dezavantajları" bu yazı 28 Nisan 2016 tarihinde saat 23:02 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 72 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)