Dil Kanaması Nasıl Durur ?

Blogolik Yazar tarafından 10 Ocak 2017 tarihinde yazılmıştır.

 Dil Kanaması Nasıl Durur ?

Dil en önemli organlardan biridir. Kan damarı bakımından oldukça zengin olan dil herhangi bir şekilde kanama veya kesilme durumunda akan kanın durdurulması oldukça zordur. Yanlışlıkla ısırmadan, bıçak gibi herhangi bir delici aletin yanlış hareket ettirilmesi vs. pek çok sebepten dolayı bu durumla karşılaşılıyor. Bu durum çok fazla kan kaybına sebebiyet vereceği için ilk yardsım oldukça önemlidir.

 Dil Kanamasında İlkyardım Nasıl Yapılır ?

 Eller iyice temizlenir ellerin temiz olması kesiğin mikrop kapmaması için en önemli şeydir. Çene gögüse doğru getirilir bu sayede kanın bığuzda birikip boğulması önlenir. Kanayan yere temiz bir bezle baskı yapılır. Kanam 45 dakika boyunca durmadıysa mutlaka doktora gidilmelidir. Çünkü dildeki kan damarları aşırı kan kaybına sebebiyet vermektedir. Bazen cissye alınmayan kesik ve kanamalr sonrasında daha büyük problemlere sebebiyet verebilir. Bu yüzden büyük kanama ve kesiklerde ilk yardım uygulamaları yapıldıktan sonra doktora mutlaka başvurulması gerekir.

2 sene önce yazılmıştır.
"Dil Kanaması Nasıl Durur ?" bu yazı 10 Ocak 2017 tarihinde saat 23:08 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 286 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)