Dereotunun Faydaları Nelerdir? 

Blogolik Yazar tarafından 15 Aralık 2017 tarihinde yazılmıştır.

Dereotunun Faydaları Nelerdir? 

Asya kökenli bir bitkidir. Ülkemizin her yerinde yetiştirilebilir. Hasadı sonbaharda yapılır. Çiğ olarak tüketimi tercih edilmektedir. Salatalarda kullanımı ile sık sık karşımıza çıkmaktadır.

Özellikleri ve İçinde Bulunan Vitaminleri

Fosfor, bakır, magnezyum, A ve C vitaminleri bakımından oldukça zengindir. Potasyum, kalsiyum, demir ve çinko yönünden de çok zengindir. Bir tutam dereotu yetişkin bir insanın C vitamini ihtiyacının % 40’ını, A vitamini ihtiyacının ise % 43’ini karşılayabilmektedir.

Hastalıklara Etkisi 

Dereotu mide bulantısı ile karın ağrısının giderilmesine yardımcı olur. Ağız kokusuna ve sindirim sistemi hastalıklarının tedavi edilmesinde kullanılmaktadır. Emziren bayanların sütünü artırmak için dereotu kullanılabilir. Bebeklerin gaz sancılarının giderilmesini sağlar. Hazımsızlık, mide ağrıları ile mide kramplarının tedavi edilmesinde oldukça etkilidir.

2 sene önce yazılmıştır.
"Dereotunun Faydaları Nelerdir? " bu yazı 15 Aralık 2017 tarihinde saat 12:14 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 36 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)