Depresyona İyi Gelen Besinler

Blogolik Yazar tarafından 1 Nisan 2017 tarihinde yazılmıştır.

Depresyona İyi Gelen Besinler

Tam tahıllı gıdalar

İyi karbonhidratlar yönünden zengin olan tam tahıllı gıdalar kan şekerinizi sağlıklı bir seviyede tutmanıza yardımcı olarak ruhsal olarak iyi hissetmenizi sağlar.

-Vitaminler

B6, E ve Selenyum yönünden zengin gıdalar depresyon tedavisinde artı bir faktördür. Çünkü vitamin eksikliği depresyon şikâyetlerini artırmakla birlikte, depresyon oluşumunu da tetikleyebilmektedir.

B6 vitamininin en çok bulunduğu besinlere örnek olarak patates, tahıllı kahvaltılıklar, kuru fasulye, kuru meyveler, muz, tavuk ve domates verilebilir.

E vitamini yönünden zengin gıdalara, badem, fıstık, ıspanak, ay çekirdeği, brokoli, kivi, mango, toz acı biber örnek verilebilir

Selenyum yönünden zengin gıdalara, mantar, deniz ürünleri, balıklar, göğüs tavuk eti, soğan, yulaf örnek verilebilir.

-Bitki Çayları

Depresyon tedavisinde bitki çayları da oldukça etkilidir. Sakinleştirici etkisiyle bilinen papatya çayı kullanılabilir. Sarı kantaron otu da doğal bir antidepresan olması sebebiyle uyku bozuklukları, anksiyete bozuklukları gibi psikolojik kaynaklı bazı sorunlara çözüm olabilmektedir.

-Meyve ve Sebzeler

Başlıca yeşil yapraklı sebzeler, Brüksel lahanası, çilek, muz vitamin ve mineral yönünden zengin gıdalar olup depresyona iyi gelen besinler arasında yer almaktadırlar.

-Omega3

Ton balığı, somon ve yağlı balık türleri omega3 yönünden zengin besinlerdir.

2 sene önce yazılmıştır.
"Depresyona İyi Gelen Besinler" bu yazı 1 Nisan 2017 tarihinde saat 23:53 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 37 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)