Depresyon İle Nasıl Baş Edebilirim?

Blogolik Yazar tarafından 1 Nisan 2017 tarihinde yazılmıştır.

Depresyon İle Nasıl Baş Edebilirim?
Depresyonu tanıyarak işe başlamak en doğrusu olacaktır. Zira günümüzde herkes kulaktan dolma bilgilerle ve genellikle bir uzmana danışmadan, kendi kendine depresyon tanısı koyabilmektedir.
Depresyon duyguları ve ruhsal düşünceleri etkileyen, insanı yaşamdan uzaklaştıran bir ruh sağlığı sorunudur. İnsanın kendisini kırgın, üzgün, boşlukta hatta değersiz hissetmesine yol açar. Ancak günümüzde gerek yaşanan olaylar gerekse stres sebebi ile üzüntüler, duygu karmaşaları yaşanabilmektedir. Bu sebeple kesinlikle bir uzmandan destek almadan günlük sıkıntılar ile depresyon birbirine karıştırılmamalı ve depresyon kanısına varılmamalıdır.
Depresyon, telkin yöntemleri ya da antidepresan ilaçlar yardımıyla tedavi edilebilmektedir. Bunun yanı sıra depresyondaki kişi için dengeli ve sağlıklı beslenme de çok önemli bir faktördür.

DEPRESYON TEDAVİSİNE DOĞAL DESTEK
-Su
Depresyona iyi gelen besinler arasında bol su içmek ilk sıralarda sayılabilir. Vücudu susuz kalmış bir kişide depresyon belirtileri daha şiddetli görülebilmektedir. Bol su içmek zararlı toksinlerin vücuttan atılmasını sağladığı için kendinizi daha enerjik hissetmenize destek sağlayacaktır.

2 sene önce yazılmıştır.
"Depresyon İle Nasıl Baş Edebilirim?" bu yazı 1 Nisan 2017 tarihinde saat 23:51 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 26 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?





    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)