Denizli Bağbaşı Teleferiği Açıldı

denizli tarafından 16 Ekim 2015 tarihinde yazılmıştır.

Denizlilileri 1.400 metre yüksekliğe 7 dakikada taşıyacak teleferikle ilk tecrübe seferini yapan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 38 milyon liralık yatırımla kurulan kompleks projeyi inceledi.
Denizlililerin sosyal yaşantılarını daha da zenginleştirip, tabiat ile iç içe ortamlarda zaman geçirmelerini sağlamak emeli ile hayata geçirilen teleferik projesinin tanıtımını gerçekleştiren Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, ilk tecrübe seferini gazeteciler ile beraber yaptı. Sabah saatlerinde 300 metre yükseltiden bin 400 metre yükseltiye teleferik ile çıkan Başkan Zolan ve gazeteciler daha sonra 1500 metre yükseltideki tesislere çıktı. Denizli’yi yayla turizminde marka yapacak kompleks projede yer alan bungalov haneler, lokanta, çadır ve diğer tesisleri gezen Başkan Zolan, medya üyelerine yaptığı izahta, Denizli’yi en büyük zenginliği olan yaylalarıyla buluşturmak için teleferik projesini ortaya koyduklarını anımsattı.
Başkan Zolan, “Burada yazın serinleyecek, kışın ise kar görmeye geleceğiz. Yaz kış burası hemşehrilerimizin hizmetinde olacak. Allahın izniyle güzellikler içinde mutlu bir şekilde Denizlimiz bu tesisleri kullansın, armağanımız olsun” diye konuştu.
Denizli’nin turizm şehiri olduğuna işaret eden Başkan Zolan, “Bu kuruluş turizmimize ayrı bir soluk verecek. Denizlimizin çekim merkezi olma ile ilgili da olağandışı katkı sağlayacak ve turizmi bir adım daha ileriye götürecektir. Bir ay süresince insanlarımız teleferiğe binebilsinler diye fiyatsız yapacağız. Yurttaşlarımız da gelsinler görsünler istiyoruz. Tüm yurttaşlarımızı çağrı ediyoruz” diye konuştu.
Teleferiğin 6 dakikada bin 400 metre yükseltiye çıktığını anlatan Başkan Zolan, “24 kabinimiz var ve saatte bin kişi çıkabiliyor. Günde 7-8 bin kişiyi ağırlama kapasitesine sahip. Bir ay boyunca fiyatsız şekilde yurttaşımızı konuk faktörün mutluluğunu yaşayacağız” dedi.
Teleferiğin bir ay sonra fiyatlı olmaya başlayacağını ifade eden Başkan Zolan, “Fakat fiyat çok uygun olacak, 5 lira gibi bir biniş ücreti mevzubahis. Emelimiz buradan kar ele geçirmek değil. İnsanlarımızla dağlarımızı ve yaylalarımız buluşturmak. Yazın sıcağında bin 400 metre yükseltiye çıkmak ayrı bir güzellik. Bizim emelimiz yurttaşlarımızdan para almak değil o hizmeti sunabilmek. Bir aydan sonra kişi başına 5 lira gibi bir rakam düşünüyoruz” diye konuştu.

5 sene önce yazılmıştır.
"Denizli Bağbaşı Teleferiği Açıldı" bu yazı 16 Ekim 2015 tarihinde saat 17:59 sularında "Haber" kategorisinde yayınlanmış olup "denizli" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 214 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)