Deniz Atı Hakkında Bilgiler

Blogolik Yazar tarafından 24 Ağustos 2017 tarihinde yazılmıştır.

Deniz Atı Hakkında Bilgiler

Deniz atı, baş tarafı at kafasına benzeyen yapısından dolayı, bu adı almıştır. Aynı zamanda balık türüdür. Vücudu dikenli ve timsah derisini andırır, kuyruk kısmı ince ve uzun olduğu için, yılanı anımsatmadır.

Deniz Atının Fiziksel Özellikleri

Bu hayvanın ortalama boyu, 16 mm ile 35 cm arasında değişmektedir. Deniz atları başlarını yukarı ve aşağı hareket ettirebilirler. Fakat sağa ve sola çeviremezler. Ayrıca deniz atlarının baş kısımları başka hiçbir canlıda görülmemiş şekilde vücutlarına dik olarak yer almaktadır. Gözleri ise birbirinden bağımsız hareket etme özelliğine sahiptir. Bu sayede, kafasını döndürmesine  gerek kalmadan çok geniş alanları rahatlıkla görebilir, gözlemleyebilirler.

Deniz Atı Nasıl Bir Canlıdır diye düşündüğümüzde yukarıda özelliklerinin yanı sıra, Deniz atı alt vücuttaki arka yüzgeç ve kafada solungaçların yanındaki göğüs yüzgeçleri ile yukarıda da söylediğimiz gibi tam bir balıktır.  Yapılan araştırmalarda deniz atlarının, çok sert bir zırha sahip olduğu tespit edilmiştir. Bazı deniz atları türleri oldukça saydamdır.

3 sene önce yazılmıştır.
"Deniz Atı Hakkında Bilgiler" bu yazı 24 Ağustos 2017 tarihinde saat 23:03 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 59 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)