Deniz Anası Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Blogolik Yazar tarafından 9 Haziran 2017 tarihinde yazılmıştır.

DENİZ ANASI NEDİR ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Özellikle yaz aylarında güneşlenmek ve serinlenmek için denize gireriz ve bu denize giren insanların korkulu rüyası haline gelen bir tehdit ortada mevcuttur.Özellikleri itibariyle korkunç bir dış yapıya sahiptirler. Yapılan araştırmalarla, denizanalarının yaşının 650 milyon olduğu saptanmıştır. Bu rakam, denizanalarını dünyanın en eski canlıları arasına da sokmaktadır.

ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Bu canlılar saydam bir dış yapıya sahiptirler ve iskelet sistemleri bulunmaz.

Canlı türleri arasında omurgasız canlılar arasında gösterilen denizanalarında kalp, beyin, gerçek göz, pul ve de kemik bulunmamaktadır.

YAPILARININ %95 İ SUDAN %4TUZDAN VE %1 İSE PROTEİNLERDEN OLUŞUR.

Çoğu türü zehirlidir ve hatta bazı türleri dünyadaki en zehirli hayvanlar listesinde yer almaktadır.

VARROA NEDİR?

Değerli arıcılarımız, bir çok arıcının korkulu düşmanı olan varoa hastalığı arıların sönmesine ve arıların zayıflamasına sebep olmaktadır. Konuya detaylı bir şekilde incelemeye başlayalım.

Genel olarak ülkemiz arıcılık potansiyeli açısından çok zengin olmasına rağmen ama kovan sayısında düşüş vardır. Özellikle sonbaharda 100 arı kovanı ile giren arıcılar ilkbahara acaba kaç kovan ile çıkabiliyor bu önemli bir soru teşkil etmektedir. Arılarda ölüm oranları genel olarak sonbahar ayında yani kışa girmeden önce gerçekleşmeye başlıyor. Varroa kontrol altında tutulduğu zaman hiç korkulacak bir hastalık değildir. Ama asla varroa hastalığını hafife almayın çünkü arıcılıkta önemli yere sahip olan hastalık çeşitlerinden biridir.

Sadece bal arıları kolonilerinde olan, bal arısı kurtçukların da üreme yeteneğine sahip ve yaşamlarını arı kolonilerinde sürdüren, Türkiye’de arıcılık sektörünü tehdit edecek kadar zararlı dış parazittir.

3 sene önce yazılmıştır.
"Deniz Anası Nedir? Özellikleri Nelerdir?" bu yazı 9 Haziran 2017 tarihinde saat 03:35 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 60 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)