Control Yeni Fizik Motoruyla Dikkat Çekecek

Blogolik Yazar tarafından 5 Eylül 2018 tarihinde yazılmıştır.

Remedy tarafından yakında yeni bir oyun daha piyasaya sürülecek. Control isimli bu oyunda yeni bir fizik motoru kullanılacak.

Önümüzdeki dönemin en çok beklenen yapımlarından birisi de Remedy tarafından geliştiriciliği üstlenilen Control. Bugün ise Control’e dair yeni bilgiler duyuruldu ve oyunun yönetmeni Mikael ‘Mixu’ Kasurinen yaptığı açıklamayla Control’de henüz açıklayamayacakları yeni bir fizik motoru kullanılacağını dile getirdi.

Kasurinen şu sözleri kullandı:

‘Konuşmak konusunda emin olmadığım elementler var. Fakat harika bir fizik motorumuz olduğunu söyleyebilirim. Geçmişteki Psi-Ops ve Second Sight oyunları gibi fizik tabanlı bir oynanış oluşturmak istiyoruz fakat bunlar aynı zamanda kısıtlamalara sahipti.

Psi-Ops’un kötü olduğunu söylemiyorum fakat fizik kurallarının limitli olduğu bir yapısı vardı. Biz ise bir masa ile sandalye koyup masayı alabilrsiniz fakat sandalyeyi alamazsınız demeyeceğiz. Oyunda bir şey alınabiliyorsa alacaksınız. Yok edilebilirse, yok edebileceksiniz.’

Açıkçası Mikael Kasurinen’in açıklamaları oldukça iddialı duruyor. Özellikle uzun zamandır fizik tabanlı bir AAA oyun görmediğimizi düşüünürsek epey ilgi uyandırıcı.

Control aynı zamanda Nvidia’nın real-time ray tracing teknolojisinden de faydalanacak ve üst düzey grafikler sunacak. Fakat bu diğer yandan da düşündürüyor çünkü Remedy’nin önceki oyunu Quantum Break PC platformunda çıktığında 60fps – 1080p deneyim için epey yüksek ekran kartları istiyordu. Dileriz yeni oyunda böyle bir problemle karşılaşmayız. Control optimizasyon olarak çok daha iyi olacak gibi gözüküyor.

2 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Control Yeni Fizik Motoruyla Dikkat Çekecek" bu yazı 5 Eylül 2018 tarihinde saat 07:30 sularında "Oyunlar" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 8 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)