Çok yakında Dünyanın ilk 10TB’lık Helyum Diskleri Çıkıyor

denizli tarafından 16 Ocak 2016 tarihinde yazılmıştır.

Günümüz teknoloji dünyasının en çok ihtiyaç duyulan cihazlarından biri hemen hemen herkesin hem fikir olacağı hard disklerdir. Standart kullanıcıların fotoğrafları,
ve bedava porno filmleri ve müzikleri için harika bir arşiv kaynağı, iş düzeyinde kullananlar için mükemmel bir veri depolayıcısı ve daha büyük firmalar için tüm bilgisayarlarını destekleyici server lar. Bunların hepsini yapabileceğiniz cihazlar hard diskler.

İlk nesil hard diskler her ne kadar o zaman ki kullanıcıları mutlu etse de bu zamanda ki ihtiyaçlarla karşılaştırıldığında yetersiz kalıyorlar. Günümüzde ki yüksek çözünürlüklü fotoğraflar, full hd filmler,birbirinden farklı kategoride binlerce müzik ve bunları saklarken bir bu kadarını daha saklamanıza yeri olacak olan bir hard disk ise tam ihtiyacımız olan şey.

Birçok farklı firmanın birçok boyutta ürettiği hard diskler piyasadaki yerini korumakta. 250 GB, 500 GB, 1 TB, 2 TB gibi herkesin ve her kesimin ihtiyacına uygun marka ve boyut hard diskler mevcut. Yalnız son zamanlarda yapılan çalışmalar bunların kat kat üstünde. Hem teknolojisi ile hem hafıza boyutu ile kimsenin görmediği ve piyasada tek olacak bir hard disk.

Akılları ve ihtiyaçları her ne kadar zorlasa da çok yakında dünyanın ilk 10 TB’ lık helyum hard diskleri çıkıyor. Boyutunun yanı sıra teknolojisi ile de çok farklı biçimde dikkatli üstüne çekmekte. Standart hard diskler hava ile üretilirken bu yüksek boyutlu veri deposu helyum ile üretiliyor.

Bu yeni ve bir önceki teknolojiye kıyasla daha muazzam olan hard diski dünyanın en büyük üreticilerinden olan Western Digital markasına bağlı olan HGST şirketi üretiyor. 10 TB’lık yüksek hafızaya sahip bu hard diskin bu boyutlara çıkabilmesini sağlayan teknoloji ise HelioSeal ve SMR(Shingled Magnetic Recording) teknolojileri. Diğer hard disklerden birçok farkı ve avantajı bulunan bu ürünün en temel özelliklerinden biri ise ısınma. Yani sürtünme problemi en aza indirildiğinden sıcaklık düzeyi de o kadar azalmış oluyor. Tabi bu da har diskin performansını oldukça arttırıyor. Teknolojisine yakışır biçimde UltraStar He10 ismi verilen bu yeni ürün 2,5 milyon saatlik veri okuma ve yazma olanağı veriyor. Bu kadar özelliği ile diğer hard diskleri geride bırakan bu cihaz güvenlik açısından da oldukça kuvvetli.

Bütün bu özellikleri ile kullanıcısı ile buluşmayı bekleyen bu hard disk, bir çok kişinin bilgisini barındıran ve uzun yıllar yaptıkları işlemleri yedekleme ihtiyacı duyan banka, telekomünikasyon ve daha bir çok sektörün kaçırmak istemeyecekleri bir yenilik olacaktır.

4 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Çok yakında Dünyanın ilk 10TB’lık Helyum Diskleri Çıkıyor" bu yazı 16 Ocak 2016 tarihinde saat 19:23 sularında "Tanıtım Yazıları" kategorisinde yayınlanmış olup "denizli" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 115 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)