Çocuk Atkı Modelleri Ve Yapılışı

Blogolik Yazar tarafından 16 Ekim 2017 tarihinde yazılmıştır.

Çocuk Atkı Modelleri Ve Yapılışı

Çocuklar için en çok tercih edilen arkı modellerinden biri de hayvan figürlü olan modellerdir. Sizlerde çocuklarınıza kolay bir şekilde atkı yapabilirsiniz. Çocuk atkı modelleri ve yapılışı hakkında pek çok siteden bilgi edinebilirsiniz. Daha önce hiç atkı yapmayan biri dahi bu kolay modeller ile çocukları için farklı atkı modelleri deneyebilirler. Öncelikle daha önce hiç atkı yapmadıysanız kolay modellerden başlamanız gerekmektedir. En kolay artı modellerinden biri de düz trabzanlarla işlenip üzerine motifler dikilerek yapılan aktılardır.

Belirlediğiniz ölçülerde zincir çektikten sonra dönüşte 3 zincir çekerek tekli trabzan oluşturun. Sıra sonuna kadar aynı işlemi uygulayın. Dönülerde her defasında 3 zincir çekmeniz gerekmektedir. Modelde hiç bir artırma ve eksiltme yapmadan atkının gerekli uzunluk ölçülerine kadar örgünüze devam edin. Daha sonra askının püsküllerini yapabilirsiniz. Püsküller için aynı uzunlukta ipler kesip zincirler arasından tek tek geçirip ileri bağlayabilirsiniz.

Sıra atkınızın üzerine dikeceğiniz desenlere geldiğinde burada iş tamamen sizin zevkinize kalmaktadır. Dilerseniz kız çocukları için kalp, kelebek ya da gül motifi yaparak atkının üzerine dikebilirsiniz. Atkının uçlarına baykuş motifi de yapabilirsiniz. Motifleri sık ile tek tek örerek birleştirerek istediğiniz deseni yapabilirsiniz. Dilerseniz kız çocukları için rengârenk çiçek motifleri yaparak atkıların üzerine dikebilirsiniz. Çiçek motifleri arasına yeşil yapraklar koyarak oldukça sevimli bir görünüm elde edebilirsiniz.

2 sene önce yazılmıştır.
"Çocuk Atkı Modelleri Ve Yapılışı" bu yazı 16 Ekim 2017 tarihinde saat 01:40 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 54 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)