Çoban Yıldızı Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Blogolik Yazar tarafından 2 Nisan 2016 tarihinde yazılmıştır.

Çoban Yıldızı Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Yaşayan ilk insanlardan günümüze, ilkel toplumlardan modern teknoloji çağına kadar her bireyin merak konusu olmuştur, gökyüzü. İlkel toplumlarda doğaüstü güç olarak görülüp, tanrı yerine koyulan gök bilimi günümüzde hala merak konusu.

Gelişen teknoloji ile beraber çalışmalarını daha bilimsel gerçekleştiren uzay bilimciler, yeni keşifler yaparak ve var olan keşifleri daha da inceleyerek araştırmalarını sürdürüyorlar. Gökyüzüne bakınca görülen ay, yıldızlar ve güneştir. Gece en çok yıldızlar dikkati üzerine çeker ve bu bireyleri daha da meraklandırır. Yıldızlardan en çok ismi bilinen çoban yıldızı hakkında yapılan çalışmalarla birçok bilgi bulunabiliyor. Bilimsel araştırmalar her zaman doğru olmuyor ki buna en güzel örnek yıldız olarak bilinen fakat yıldız olmadığı ortaya çıkan çoban yıldızıdır. Çoban yıldızı bir gezegendir. Diğer ismi Venüs’tür.

Söz gelimi, Çoban yıldızı aslında bir yıldız değildir. Araştırmalar sonucunda bir gezegen olduğu kanıtlanmıştır. Çoban yıldızının diğer adı Venüs gezegenidir. Güneş sistemine aykırı dönüşü ve diğer gezegenlerden farklı oluşu onu mistik olaylara konu edindirmiş ve tarihi oldukça eskilerden gelmiştir.

3 sene önce yazılmıştır.
"Çoban Yıldızı Nedir? Özellikleri Nelerdir?" bu yazı 2 Nisan 2016 tarihinde saat 11:49 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 154 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)