Cinsel İlişki Oruç Bozar Mı? Nihat Hatipoğlu

Blogolik Yazar tarafından 19 Haziran 2016 tarihinde yazılmıştır.

Cinsel İlişki Oruç Bozar Mı? Nihat Hatipoğlu

             Ramazan ayında karşılaşmakta olduğumuz bir takım sorular, tüm halkı bilgilendirmek adına doğru olabiliyor. Fakat bazen öyle sorular çıkıyor ki karşımıza, bizleri bile düşündürüyor.

Cinsel ilişki oruç bozar mı?

Öncelikle şunu söylemek gerekir ki; ” tabi ki de bozar”. Ramazan ayının anlamını, önemini ve bizlerden beklentisini henüz anlayamamış arkadaşlarımız bu tür sorular sorabiliyor. Herkesin öğrenmesi adına bu konuyu netleştirmek isteriz.

Oruç ibadeti insanın; aklına, fikrine, ağzına, eline… Kısacası tüm benliğine ve organlarına hâkim olabilmesi ve yokluk çeken insanları, bizden farklı imkânlara sahip olan insanları bir ay dahi olsa anlayabilmek için yapılan bir ibadettir. Sadece ve sadece iyi niyet gerektiren bir ibadettir.

Cinsel ilişki yaşamak, vücudumuzu ve hislerimizi harekete geçirerek, haz almamıza yol açan bir durumdur. Oruç ibadeti, kendimizi zevklerden soyutlamamız gereken bir ibadettir. Oruç bizler için bir tahammül sınavıdır.

Ayrıca sorulması gereken bir soru vardır. ”Tüm günler, tüm aylar, tüm saatler çuvala mı girdi de, oruçlu iken cinsel ilişki yaşamak isteriz?” Kendi hislerimize tahammülümüz yok ise, çevremizdeki insanlara karşı asla tahammül sahibi olamayız. Bizleri insan yapan düşüncelerimizdir, insanlara bakış açımızdır, insanlara ve önce kendimize tahammül edebilmektir. Orucumuzu sadece midemize değil, zihnimize de tutturabileceğimiz günler görmek dileğiyle…

4 sene önce yazılmıştır.
"Cinsel İlişki Oruç Bozar Mı? Nihat Hatipoğlu" bu yazı 19 Haziran 2016 tarihinde saat 23:02 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 1.897 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)