Çin Sosyal Medya ve Haber Sitelerinin Yasaklarını Gevşetecek

Blogolik Yazar tarafından 24 Haziran 2018 tarihinde yazılmıştır.

Çin, sosyal medya ve haber siteleri için bazı katı kurallar uyguluyor. Yaşanan yeni gelişmeler, önümüzdeki süreçte bazı yasakların kaldırılacağını gösteriyor.

Ziyaretçiler Facebook, Twitter, Youtube gibi sitelere erişim sağlayabilecek. Plana göre 2020’ye kadar bu bölge serbest ticaret limanı haline getirilecek. Başka hangi yasaklı platformların sansürünün gevşetileceğine dair bir açıklama yapılmış değil. Ancak yıllardır süre gelen sansür olayı Çin’in geneline yansımış durumda.

Çin, özellikle Hainan bölgesi için sosyal medya ve haber sitesine erişimi yasaklayan internet sansürünün bir kısmını kaldıracak. Turistler böylece belirlenmiş alanlarda Twitter, Facebook ve Youtube’a erişebilecek. Google, Instagram ve WhatsApp gibi diğer yabancı platformlar hakkında ise bilgi verilmedi ancak bunun tüm sosyal medya platformları için geçerli olacağını düşünüyoruz.

Sansür kalkacak kalkmasına ancak Çin hükümeti, sansürün kalkacağı haberinin altına yorum yapanların mesajlarını bile sansürlemeye devam ediyor. Halk hükümetin bu tavrına karşılık protestolarına devam etsede, resmi makamlar bu konuda sessizliğini korumaya devam etmekte.

Çin tarafından alınan bu kararların altında yatan temel sebep ise ülkenin turizm anlamında gelişebilmesini sağlamak.

2 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Çin Sosyal Medya ve Haber Sitelerinin Yasaklarını Gevşetecek" bu yazı 24 Haziran 2018 tarihinde saat 12:24 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 8 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)