Çiçekli Lif Örnekleri ve Yapılışı

Blogolik Yazar tarafından 26 Ekim 2017 tarihinde yazılmıştır.

Çiçekli Lif Örnekleri ve Yapılışı

Çiçekli lifler son dönemlerde pek çok bayanın çeyizini süslemektedir. Uzun yıllardan beri el örgülerinde vazgeçilmez olan örgülerden biri de liflerdir. Her dönem farklı tarzda örülse de lifler değerinden bir şey kaybetmemektedir. Eğer sizlerde çiçekli lif örnekleri ve yapılışı hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız yapım aşamalarını dikkatli takip etmelisiniz.

Öncelikle çiçekli bir lif yapmak için uygun lif ipi ve uygun numaralı bir tığ edinmeniz gerekmektedir. Çiçekli lifinize öncelikle bir adet çiçek motifi yaparak başlamalısınız. Çiçeği yapmak için beğendiğiniz renkteki bir lif ipi ile altı adet zincir çekip bir halka oluşturun. Daha sonra bu halkanın içerisinde trabzan yapın. Trabzan yapmak için tığın ucuna ipinizi dolayın daha sonra halkanın içinden bir ilmek alın ve iki defada çekin.

Bu şekilde bir trabzan elde edeceksiniz. Toplam 11 adet trabzan yaptıktan sonra halkayı birleştirmek için 2 zincir çekin ve yuvarlak bir görünüm elde edin. Böylece 12 adet boşluk elde etmiş olacaksınız. Daha sonra üst sıraya geçtiğinizde 6 adet zincir çekin ve ilk boşluğu 5’erli fıstık ile doldurun. Fıstığı sabitlemeden bir sonraki boşluğa da 5 fıstık yapın ve toplamda 10 ilmek olan fıstığınızı birleştirin. Bu işlemi tüm boşluklara aynı şekilde uygulayın. Toplamda 6 adet fıstık görünümü elde edeceksiniz. Motif tamamlandığında bir çiçek görünümü ortaya çıkacaktır.

2 sene önce yazılmıştır.
"Çiçekli Lif Örnekleri ve Yapılışı" bu yazı 26 Ekim 2017 tarihinde saat 01:05 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 73 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)