Chrome’da Flash İçerikler Otomatik Olarak Durdurulacak

denizli tarafından 6 Haziran 2015 tarihinde yazılmıştır.

Chrome’dan bir yenilik daha geliyor.

Bildiğiniz üzere bundan birkaç yıl önce oldukça popüler olan Adobe Flash muhtevaları son zamanda yerini HTML 5‘e bırakarak vazgeçilmeye başlandı. Daimi hareketli olması ve dosya boyutunun daha yüksek olması nedeniyle internet kotanıza ve şarjınıza negatif tesiri bulunan Flash, Chrome tarafından artık otomatik olarak durdurulacak.

Başka bir deyişle Google Chrome’a gelecek sıradaki güncelleme ile birlikte bir sitedeki ana öğe olmadığı sürece flash muhtevaları başlamadan Chrome tarafından durdurulacak ve böylelikle sitelerin daha hızlı açılması ve gereksiz kota kullanımının önüne geçilecek.
1
Tabii bu durdurma tamamiyle olmayacak. Sitedeki flash muhtevası merak eden kullanıcılar “Oynat” butonuna tıklayarak muhtevası görebilecek.

güncelleme öncelikle Chrome Beta sürümlerine gelerek şu anda kullanılmaya başlandı. İhtiyaç duyulan eksikleri ve hataları ortadan kaldırıldığında ise normal sürüm kullanıcılarına da dağıtılacak.

5 sene önce yazılmıştır.
"Chrome’da Flash İçerikler Otomatik Olarak Durdurulacak" bu yazı 6 Haziran 2015 tarihinde saat 18:03 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "denizli" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 25 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)