Change Mali Sıkıntılar Nedeniyle Kapanabilir

Blogolik Yazar tarafından 31 Temmuz 2018 tarihinde yazılmıştır.

Toplumsal yardımlaşma, sosyal sorumluluk konularında epey önemli bir adres olan Change.org, yeterli mali kaynağı bulamazsa kapatılacak.

Özellikle sosyal medyanın yaygınlaşması ile insanlar yaşadıkları veya tanık oldukları aksaklıkları herkesle paylaşabiliyor. Bu durum tepkiler konusunda da alternatif barışçıl çözümler ortaya çıkarırken insanları tek bir çatı altında toplayabiliyor. Çalışma mantığı tam olarak bu olan change.org da bir çok başarılı kampanyanın arkasındaki güç.

Örneğin görme engelli bir vatandaş change.org’a gelip kampanyasını başlatıyor. Dev beyaz eşya üreticilerinden görme engellilerin başkalarına muhtaç olmadan kullanabileceği Braille alfabesi kullanılmış cihazlar yapılmasını istiyor. Kampanya 65 bin imzaya ulaştığında ilk yanıt geliyor ve bir beyaz eşya firması çalışmalara başladığını duyuruyor.

Bir çok farklı konuda insanların seslerini tek bir çatı altında duyurabilmesini ve destek alabilmesini sağlayan firma eğer mali kaynak bulamazsa Türkiye ofisini kapatacak. Sosyal medyada yaşanılan bilgi karmaşasının aksine konuların çok daha doğru ve net ifade edildiği bu platform umuyoruz ki kampanyalarını sürdürebilir. Bakalım ilerleyen süreçte konu ile ilgili olarak ne gibi gelişmeler meydana gelecek?

2 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Change Mali Sıkıntılar Nedeniyle Kapanabilir" bu yazı 31 Temmuz 2018 tarihinde saat 14:48 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 17 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)