Ceviz Kabuğu Kırılmadan İçi Nasıl Çıkarılır?

Blogolik Yazar tarafından 13 Ocak 2018 tarihinde yazılmıştır.

Ceviz Kabuğu Kırılmadan İçi Nasıl Çıkarılır?

Cevizin içini kabuğundan sağlam bir şekilde çıkartmak oldukça zordur. Çok dikkat istemektedir. Çünkü cevizin içi daha kabuğu kırarken içeride kırılmakta hatta parçalanmaktadır.

Ceviz Bütün Olarak Nasıl Çıkartılır?

Ancak cevizin içini kabuğundan sağlam bir şekilde çıkarmanın bir yolu vardır. Cevizin içini sağlam bir şekilde çıkartmak için, cevizi tuzlu su içerisinde bir gün boyunca bekletmeniz gerekmektedir. Bir gün boyunca tuzlu su içerisinde bekleyen cevizi sivri ucu üst kızma gelecek şekilde düz bir zemin üzerine yerleştirilmesi gerekmektedir. Daha sonra cevize bir çekiç ile hafif bir güç uygulayarak vurulmalıdır. Uygulanan tuzlu suyun cevizin kabuğunu yumuşatması nedeniyle hafif bir kuvvet kabuğun kırılmasını sağlayacaktır. Bu kuvvetten sonra ceviz kırılacaktır. Cevizin içini bu uygulamanın ardından bir bütün olarak rahatlıkla çıkartabilirsiniz.

1 sene önce yazılmıştır.
"Ceviz Kabuğu Kırılmadan İçi Nasıl Çıkarılır?" bu yazı 13 Ocak 2018 tarihinde saat 23:51 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 27 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)