Cep telefonundan Torrent dosyaları nasıl indirilir?

Blogolik Yazar tarafından 4 Haziran 2017 tarihinde yazılmıştır.

Cep telefonundan Torrent dosyaları nasıl indirilir?

Bilgisayarımızdan torrent programları sayesinde istediğimiz dosyayı çok daha hızlı indirebiliyorduk. Ayrıca bazı kişiler yasal olmayan oyun ve programları normalde indiremezken, torrent sayesinde indirebiliyordu.

Şimdilerde artık bilgisayarları pek kullanmıyoruz. Hepimiz android telefonlarımızdan istediğimiz filmi izleyebiliyor, oyunu oynayabiliyor ve bilgisayardaki gibi pek çok programı kullanabiliyoruz.

Torrent Nedir?

Torrent istediğiniz dosyayı internet üzerinden indirmek için gerekli tüm bilgileri barındıran bir sitemdir. Bu sayede Torrent; internet üzerinden istediğiniz her dosyayı, olması gerekenden çok daha hızlı ve güvenli bir şekilde kullanmanızı sağlar. Torrent sistemdeki tüm dosyalar .torrent uzantısı ile bitmektedir. Torrent sistemi Rapidshare, Hotfile gibi programlardan download işlemini tarihe gömmüştür. Çünkü Torrent ile çok daha büyük dosyaları tek parça olarak indirebilirsiniz.

Akıllı Telefonlar için Torrent Programı

Artık akıllı telefonlar için de torrent programları mevcut. Bu sayede istediğiniz torrent dosyasını telefonunuza yüklemek çok kolay. Siz de cep telefonundan Torrent dosyaları nasıl indirilir merak ediyorsanız aşağıdaki adımları takip edin.

Android için Playstore programına girerek Utorrent programını indirin. Utorrent programı en çok tercih edilen torrent uygulamasıdır.

UTorrent elinizde olduktan sonra işiniz çok kolay. Program telefonunuza yüklendikten sonra istediğiniz programı sonunda .torrent olacak şekilde indirebiliyorsunuz.

Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise akıllı telefonunuz bu dosyayı açarken hangi uygulamayı kullanmanız gerektiğini soracak. UTorrent’ı seçeceksiniz. Bu sayede normalde açılmayacak olan dosyanız UTorrent ile kolayca açılacak.

IOS Telefonlar için Torrent Programı

Iphone kullananlar için ise kötü bir haberimiz var. Utorrent ya da başka bir torrent programını telefonunuza direk indiremiyorsunuz. Fakat hiç üzülmeyin. Mercury Browser veya Dolphin Browser ile http://m.zbigz.com/ adresine girdiğinizde istediğiniz torrent linkini online olarak indirebiliyorsunuz. Bu sistem UTorrent kadar hızlı olmasa da yine de sizi istediğini dosyalara kolayca ulaşmanızı sağlıyor.

3 sene önce yazılmıştır.
"Cep telefonundan Torrent dosyaları nasıl indirilir?" bu yazı 4 Haziran 2017 tarihinde saat 12:30 sularında "Faydalı Bilgiler,Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 122 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)