Çay Nasıl ve Nerede Saklanır?

Blogolik Yazar tarafından 15 Ocak 2018 tarihinde yazılmıştır.

Çay Nasıl ve Nerede Saklanır?

Çay; aşırı ısıya, ışığa veya çeşitli türde kokulara maruz kaldığında kolaylıkla bayatlayabilmektedir. Dolayısıyla çay, karanlık ve serin sayılabilecek bir yerde saklanmalıdır. Bir kavanozun içerisinde, içi karanlık olan bir dolapta saklanması mümkündür. Bu kavanozun ağzının sıkıca kapatılması gerekir zira çay havayla temas ettiğinde bozulması kolaylaşır. Ancak serin yer tabirinden buzdolabı anlaşılmamalıdır. Aksi takdirde buzdolabındaki serinliğe maruz kalan çay da özelliğini kaybedebilir.

Çay Kullanılmadan Önce Paketinden Ne Şekilde Alınmalı?

Çayı paketinden almadan önce kuru bir kaşık kullanılması gerekmektedir. Zira kaşık kuru olmazsa çay nemlenerek özelliğini kaybedebilir. Aynı zamanda tahta kaşık kullanılmalı ve metal kaşıktaki metal kokusunun çaya geçmemesi önemlidir. Aynı zamanda gereken miktarda çay alındıktan sonra hemen çayın paketi geri kapatılmalıdır.

1 sene önce yazılmıştır.
"Çay Nasıl ve Nerede Saklanır?" bu yazı 15 Ocak 2018 tarihinde saat 00:12 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 48 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)