Bundan Sonra Daha Fazla Huawei Telefonda MediaTek İşlemci Göreceğiz

Blogolik Yazar tarafından 24 Mayıs 2020 tarihinde yazılmıştır.

Gelen son bilgilere göre bundan sonraki süreçte daha fazla Huawei marka tçelefonda MediaTek işlemci göreceğiz. İşte habere ilişkin tüm detaylar…

Bugün ise gelen habere göre Huawei önümüzdeki dönemde işlemci tedariki için MediaTek ve Ziguang Zhanrui ile görüşmelere başladı. Bildiğiniz üzere Amerika bir şekilde TSMC‘nin Kirin yonga setlerini üretmesinin önüne geçmişti. Bununla da kalmayan Amerika, Krin yonga setlerinin Amerikalı şirketlerin patentleri kullanılarak üretilmesinin de önüne geçmişti.

Henüz bu durum yürürlüğe girmedi ve 14 Eylül tarihi itibariyle bu süreç başlayacak ve Huawei‘nin de bu süreçten hemen önce TSMC‘ye 700 milyon dolarlık çok büyük bir yonga seti siparişi verdiğini biliyoruz. MediaTek ve Huawei bir şekilde çalışacaklar ama görünen o ki; amiral geimisi yonga setleri tarafında bu çalışma 2020 yılına sarkacak.

Bu arada Huawei tarafından gelen bilgilere göre yıllardan beri ilk kez satışlarda düşüş yaşanmaya başladı. Çin pazarı bildiğiniz üzere Huawei ürünlerini tercih etmeye başlasa da son dönemde bunun da terse dönmeye başladığını görüyoruz. Son raporlara göre Huawei ve Honor markası ayrıldıklarında OPPO Çin pazarında lider üretici konumuna geldi. Bakalım bu sürecin sonunda neler değişecek? Bunun cevabını görebilmek için biraz daha beklememiz gerekiyor.

6 ay önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Bundan Sonra Daha Fazla Huawei Telefonda MediaTek İşlemci Göreceğiz" bu yazı 24 Mayıs 2020 tarihinde saat 10:10 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 1 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)