Bulut Hesaplarını Doğru Yönetin!

Blogolik Yazar tarafından 8 Temmuz 2016 tarihinde yazılmıştır.

Bulut Hesaplarını Doğru Yönetin!

İnternet kullanıcılarının büyük çoğunluğu verilerini saklamak için SkyDrive, Dropbox, Google Drive, OneDrive gibi online bulut hizmetlerini kullanmaktadır. Bulut hesapları kullanışlı olsa da güvenlik açığı ve sızıntılar olduğu da gözlenmiştir. Fotoğrafların, kişisel belgelerin saklanmasında kolaylık sağlayan bulut hesaplarındaki verilere herhangi bir zamanda herhangi bir tablet veya cep telefonundan online olarak ulaşma lüksü olsa da önemli veya önemsiz her tür verinin bir başkasının eline geçmesini engelleyen önlemler alınmalıdır. Bulut hesaplarının sadece bir yerden yönetilir olması kullanıcıları rahatlatacaktır. Bulut hizmetlerinde depolamada görülen güvenlik açığına karşı Bulut Hesaplarınızı Doğru Yönetin! önerisinde bulunulmalıdır.

Hesaplarda güvenlik nasıl sağlanacak, nasıl doğru yönetilecek, kontrolü nasıl olmalı sorularıyla uğraşmak yerine kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlayan ve onların yerine güvenlik yönetimini gerçekleştiren firmalar veya programlar çözüm getirmektedir. Akıllı telefon ve tablet kullanıcılarının verilerini depolama alanı olarak kullanmakta olduğu bulut hizmetlerinden ünlü kişilerine ait özel görüntülerinin sızarak internet ortamında yayılması ile sistemlerin yeniden gözden geçirilmesini zorunlu hale gelmiştir.

Bulut hesapları ayarlarından otomatik paylaşımın kapatılması bir çeşit önlem olacaktır. Bulut hesaplarında çift doğrulamanın kullanılması, parolaların güçlü olması, şifrelemeyle ilgili hizmet vermekte olan firmalardan yardım alınması kişisel önlemlerden birkaçıdır. Bulutta bulunan dosyaların yedeklerinin alınması, fotoğraf otomatik yedeklemenin kapatılması, farklı yerlerde saklanması, dosyaların şifrelenmesi, birden fazla bulut servisinin kullanılması olası tehlikelere karşı alınabilecek önlemler arasındadır.

3 sene önce yazılmıştır.
"Bulut Hesaplarını Doğru Yönetin!" bu yazı 8 Temmuz 2016 tarihinde saat 12:36 sularında "Faydalı Bilgiler,Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 69 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)