Buğdayın Faydaları Ve Sağlık Açısından Etkisi

Blogolik Yazar tarafından 27 Ağustos 2017 tarihinde yazılmıştır.

BUĞDAYIN FAYDALARI

Buğdayı pek çoğumuz ekmek yapımında kullanıldığını ya da hayvanlarımıza verilen yem olarak biliriz.  Peki, buğdayın yapabilecekleri sadece bu iki seçenekle mi sınırlı? Tabi ki de hayır. Buğdayın faydaları dil uçuklatacak radde de ve her geçen gün faydaları artmakta. Günlük hayatta yediğimiz bin bir türlü yemek içinde, kullandığımız birçok kozmetikten tutun birçok üründe gizli kahraman. Saymakla bitmeyecek olan faydalarının başını da sağlık çekiyor.

Buğdayın sağlık açısından etkisi

Buğdayın içinde bulunan protein ve vitaminlerin insan sağlığında rolü baş karakter niteliğinde. Buğdayın içine hapsettiği vitaminlerden bahsedecek olursak B vitamini başta gelmek üzere B6, B12,fosfor, kalsiyum, demir ve potasyumu içinde tutan saymakla bitmeyecek vitaminler barındıran bir tahıl ürünü.

Gözlerinizin görme sorununu en aza indirdiğini söylesem ne dersiniz? Gözlerinizin damarlarına bile etki gösteren buğdayın yaşlılıkta görme sorunu yaşamanızı önlüyor. Kalp ve damar açısından kuvvetli ve yararlı bir besin olduğu gibi bazı hastalıklar için biçilmiş kaftan. Faydalarından en çok yararlanan hastalık olan kanser için birkaç formülü vardır. En bilindikleri ve doktorlar tarafından sürekli kullanılımın da etkisinin görüleceği bahsedilen buğday çimi, kanser hastalarının vazgeçilmez formülü. Diyabet, çölyak, yüksek tansiyon, obezite ve kolesterol gibi rahatsızlık çekenlerin tüketmesi gereken bir tahıl ürünü.

Buğdayın Cildimize yararı

Kanser hastalarına ve kalbimize dahi büyük ölçüde yardımcı olurken cildimizin güzel görünümünü atlamamış elbette. Bedeninde biriken fazla kilolardan şikâyetçi olanlar için zayıflatıcıdır da aynı zamanda. Aşırıya kaçmayarak kullandığımız taktirde etkilerini görürüz. Cilt tonundan tutun saç tellerimize, yüzümüzdeki gözeneklerden tutun akne oluşumlarına kadar faydasının görülmediği bir nokta yok sanırım. Kozmetik ürünlerle boğuşan birçok birey, buğday’ın cilde sağladığı etkiden bir haber. Buğdaydan üretilen yağın saça uyguladığı fayda da oldukça etkileyici.

3 sene önce yazılmıştır.
"Buğdayın Faydaları Ve Sağlık Açısından Etkisi" bu yazı 27 Ağustos 2017 tarihinde saat 13:34 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 49 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)