Bluetooth Low Energy ( Bluetooth Düşük Enerji )

Blogolik Yazar tarafından 6 Şubat 2018 tarihinde yazılmıştır.

Bluetooth Low Energy ( Bluetooth Düşük Enerji )

Gelişen teknoloji ile birlikte günlük hayatımız da çoğu işlemlerimizi cep telefonu ile halletmeye başladık. Bir çok alanda yaygınlaşan temassız işlem özelliği hızlıca kullanılmaya başlanmıştır. İşte akıllı telefonlarımızda bu temassız işlem özelliğini sağlayan önemli bir teknolojidir BLE (Bluetooth Low Energy).

Android, merkezi düzeyde Bluetooth Düşük Enerji (BLE) için yerleşik bir platform desteği sunar ve uygulamaların cihazları bulmasını, hizmetlerini sorgulamasını ve bilgi iletmek için kullanabileceği API (Uygulama Programlama Arayüzü) ‘lar sağlar.

Genel kullanım örnekleri arasında şunlar bulunur:

·         Yakındaki cihazlar arasında düşük miktarda veri aktarımı.

·         Kullanıcılara mevcut konumlarına göre özelleştirilmiş bir deneyim sunmak için Google Beacons gibi yakınlık sensörleri ile etkileşim kurma .

Klasik Bluetooth’un aksine , Bluetooth Düşük Enerji (BLE), önemli boyutta daha düşük güç tüketimi sağlamak üzere tasarlanmış ve hazırlanmıştır. Bu, Android uygulamalarının, yakınlık algılayıcıları, kalp atış hızı denetleyicileri ve fitness cihazları gibi daha katı güç gereksinimleri olan BLE cihazlarıyla iletişim kurmasına olanak tanır.

1 sene önce yazılmıştır.
"Bluetooth Low Energy ( Bluetooth Düşük Enerji )" bu yazı 6 Şubat 2018 tarihinde saat 23:48 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 21 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)