BlackBerry’den T-Mobile CEO’suna Batman Temalı BlackBerry Classic

denizli tarafından 8 Haziran 2015 tarihinde yazılmıştır.

Bir müddettir süper kahramanların akıllı telefonlara tema olarak kullanılmasına alışmıştık. Bu akıma son olarak endirekt yoldan BlackBerry’de katıldı.

T-Mobile‘ın CEO‘su John Legere‘i sosyal medyada izleyeniniz var ise, büyük bir Batman hayranı olduğunu bilir.  Hattta Legere’in Twitter hesabı filan komple Batman temalıdır (aslanım benim be).

İki gün önce başka bir deyişle 4 Haziran’da, Legere’in doğum günüydü. Pek çok arkadaşından doğum günü vesilesi ile özel armağanlar alan Legere’a, sanıyoruz en güzel armağan John Chen‘den geldi. Evet, hani şu BlackBerry‘nin CEO‘su olan John Chen.
1

Legere’in büyük bir Batman hayranı olduğunu bilen Chen, Batman ve T-Mobile temalı, şık bir BlackBerry’i Legere’e armağan etmiş. Bu son derece sıradan bir vaziyet olabilir ancak, aslında bu armağan iki şirket arasında buzları eriten bir adım olarak görülebilir. Bilinen geçtiğimiz yıl ortaklıkları bulunan BlackBerry ve T-Mobile bu ortaklığı sonlandırmış, hemen peşinden BlackBerry’i küplere bindiren bir olay gerçekleşmişti. T-Mobile abonelerine ellerindeki BlackBerry’leri getirmeleri karşılığında o dönem yeni olan iPhone 5s’leri kampanyalı bir şekilde satacağını duyurmuş, bu arada da kendi mağazalarında BlackBerry satışlarını durdurmuştu.

2

Dövüş bununla da hudutlu kalmamış, Legere, Chen’in hala MySpace kullanıcısı olduğunu ima etmişti. Bunu duyunca biz de bir ”ne ilgi?” dedik ancak sanıyoruz olay şu; koskaca bir CEO’nun artık hemen hemen tarihe karışmış, ”hayalet sosyal medya topluluğu” olarak adlandırılan bir platformu, hala aktif olarak kullanıyor olması biraz komik birşey olarak karşılanmakta. Bu tarz davranışlarla ”çocukluk” yapmış olan Legere’e karşılık Chen’in gönderdiği hediye ise, ”işte yetişkin bir fert böyle olur” dedirtmiş.

3

Netice olarak ikili arasındaki çekişme tatlıya bağlandı gibi söylemlerin olduğu kadar, Chen’in, Legere’in yüzünü kızartmak için böyle birşeye müracaat ettiğini düşünenler de var. Koskoca iki CEO’nun uğraştığı şeylere bak… Aynı zamanda telefondaki Batman logosunun renginin öyle olmasının sebebi o rengin T-Mobile’ın logosundaki renkle aynı oluşu. Ters halde biz ilk görünce ”ya bu bayan telefonu olmasın?” filan dedik, sonradan ”hee T-Mobile” olduk.

5 sene önce yazılmıştır.
"BlackBerry’den T-Mobile CEO’suna Batman Temalı BlackBerry Classic" bu yazı 8 Haziran 2015 tarihinde saat 13:30 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "denizli" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 76 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)