BlackBerry ile Snapchat Arasında Dava Gerilimi Yaşanıyor

Blogolik Yazar tarafından 5 Nisan 2018 tarihinde yazılmıştır.

Ünlü teknoloji şirketi BlackBerry, cep telefonu alanında yıllardır biliniyor. Öte yandan Snapchat de sosyal medya uygulamaları arasında en çok kullanılanlardan biri. İşte bu iki dev, şu sıralar önemli bir yol ayrımında.

Teknoloji şirketleri arasında zaman zaman yaşanan patent savaşlarının bir yenisi ile karşı karşıyayız. Bu sefer bir döneme damgasını vuran akıllı telefon üreticisi BlackBerry ile Snapchat arasında bir patent kavgası başladı. BlackBerry, bazı özelliklerinin çalındığı iddiası ile sosyal ağa patent davası açtı. BlackBerry’nin daha önceki hedefi, yıllar önce mesajlaşma tekniğini çaldığını iddia ettiği Facebook’du.

Akıllardaki asıl soru şirketin Snapchat’dan sonraki hedefinin kim olacağı. Facebook Messenger’a açılan davanın kaybedilmesinden sonra, durmayan şirket, son zamanlarda sosyal medya üzerinde patent trolü olarak anılmaya başlanmış durumda.

BlackBerry, Snapchat’i mesajlaşma arayüzünde bulunan zaman damgasını ve gerçek zamanlı aktivite konum bilgilerinden oluşan haritayı çalmakla suçladı. BlackBerry açtığı davada Snapchat tarafından kullanılan yeni özelliklerin kendisine ait olduğunu dolayısıyla elde edilen gelirin de kendisine ait olduğunu iddia ediyor. BlackBerry Ceo’su John Chen 2015 yılında yaptığı açıklamada, şirketinin yaklaşık 44 bin patente sahip olduğunu ve bunların gelecekte ekonomik fayda getireceğini söylemişti.

Şirket daha önce Facebook, Avaya, BLU, Nokia, Cisco ve iPhone gibi birçok firmaya patent davası açmıştı ancak her defasında kaybeden BlackBerry, bu konuda duracak gibi gözükmüyor. Bakalım ilerleyen süreçte neler yaşanacak?

2 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"BlackBerry ile Snapchat Arasında Dava Gerilimi Yaşanıyor" bu yazı 5 Nisan 2018 tarihinde saat 18:33 sularında "Haber" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 18 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)