Bir Yazılım Mühendisi Olmak İçin Yeterli Özelliklere Sahip misiniz?

Blogolik Yazar tarafından 20 Temmuz 2016 tarihinde yazılmıştır.

Bir Yazılım Mühendisi Olmak İçin Yeterli Özelliklere Sahip misiniz?

Yazılım mühendisliği denilince aklınıza ne gelmektedir? Gelecekte bu mesleği yapmak istiyorsanız yazılım mühendisliğinin ne olduğunu tam biliyor musunuz? Bir yazılım mühendisi olmak için yeterli özelliklere sahip misiniz? İşte burada bu sorulara cevap arayacağız.

 

Yazılım mühendisliğini çoğu insan bilgisayar başında vakit geçirmek olarak algılar evet bu kısmen doğrudur fakat vakit geçirmekten ziyade önemli olan yazılım mühendisinin bilgisayarda ne yaptığıdır. Sizde bilgisayarı seviyor vakit geçirmekten memnun oluyor olabilirsiniz fakat bu sizin yazılım mühendisi olmak için ideal bir kişi olduğunuzu göstermez. İlk başta şunu sorgulamalıyız ben bilgisayarda ne yapıyorum? Örneğin oyun oynarken bu oyunun nasıl yazıldığını düşünüyorsanız işin yazılım kısmındasınız demektir. Eğer sürekli oyun oynuyorsak bu bizim aleyhimizedir çünkü yazılım mühendisliği çok çalışma gerektiren bir meslektir.

 

Bu mesleğe bir diğer yönelme tercihi de paradan kaynaklı olabilir fakat bu mesleğe uygun değilseniz duyduğunuz yüksek meblağları elbette kazanamayacaksınız. Yazılım mühendisi olmak için en başta fedakar olmak gereklidir özellikle uyku konusunda az bir uyku ile günler hatta haftalar geçirebilirsiniz. Yazılım mühendislerinin çalışma hayatı düzensizdir. Yazılım mühendisi olmak istiyorsanız meraklı olmalısınız sayısal derslerde başarı önemlidir sayısal derslerden kasıt fizik, matematik, analitik geometri dersleridir. Yazılım mühendisi kendini sürekli geliştiren, fikirlere açık, dikkatli, sabırlı, mantık yürütmekte başarılı kimseler olmalıdır. Üniversite eğitiminin gerekli olduğu yazılım mühendisliğinin asıl görevi bilgisayar başında program yazmak ve geliştirmektir.

3 sene önce yazılmıştır.
"Bir Yazılım Mühendisi Olmak İçin Yeterli Özelliklere Sahip misiniz?" bu yazı 20 Temmuz 2016 tarihinde saat 23:47 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 46 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)