Bilgisayarlarımız Neden Yavaşlar? Nasıl Hızlanır?

Blogolik Yazar tarafından 19 Temmuz 2017 tarihinde yazılmıştır.

Bilgisayarlarımız Neden Yavaşlar? Nasıl Hızlanır?

Bilgisayarlarımızı hızlandırmadan önce mutlaka bilgisayarlarımız neden yavaşlar bunu bilmeliyiz. Öncelikle bilmemiz gereken herhangi bir dış etkene maruz kalmadığı ya da arızalanmadığı sürece bilgisayarlarımızın yavaşlamısı bizim hissedebileceğimiz kadar fazla değildir.

Peki, neden bilgisayarım yavaşladı diye sürekli şikayet ediyoruz?

Bu noktada bilgisayarlarımızın yavaşlamasına sebep olan ve unuttuğumuz en önemli unsur insanların isteklerinin her zaman sınırsız olmasıdır. Elimizdeki bilgisayarlara kapasitelerinden fazla yazılım ve donanım eklememiz, onların doğrudan yavaşlamasına sebep olacaktır. Eğer bilgisayarlarımıza kapasitelerinden fazla yükleme yaparsak, taleplerimizin işlenip isteklerimize cevap almamız uzun sürecek ve bizde bilgisayarımızın yavaşladığını düşüneceğiz. Bunun için ne yapmamız gerekiyor kısaca bakalım isterseniz.

Son olarak sizlere küçük bir tüyo daha vermek istiyorum, herhangi bir uygulama aradığınız mutlaka açık kaynak kodlu yazılımlara göz atın. Endüstriyel uygulamalar hariç kişisel bilgisayarlarda en hızlı çalışan ve en az donanıma ihtiyaç duyan yazılımlar genellikle açık kaynak kodlu yazılımlardır.

3 sene önce yazılmıştır.
"Bilgisayarlarımız Neden Yavaşlar? Nasıl Hızlanır?" bu yazı 19 Temmuz 2017 tarihinde saat 00:46 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 58 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)