Bilgisayarlar İçin Bahar Temizliği Tavsiyeleri

Blogolik Yazar tarafından 25 Haziran 2016 tarihinde yazılmıştır.

Bilgisayarlar İçin Bahar Temizliği Tavsiyeleri

İnsanların evlerinde ve iş yerlerinde sıkça kullandıkları zamanlarının çoğunu geçirdikleri bilgisayarlarına belli aralıklarla bakım yapmaları gerekmektedir. Gerek iyi performans alabilmek gerekse belleklerde yer açmak adına bu temizlik büyük önem arz etmektedir. Peki bilgisayar temizliği nasıl yapılır.  Bilgisayarlar İçin Bahar Temizliği Tavsiyeleri nelerdir.

 

Hard Disklerde boş alan yaratmak

Öncelikle hard disklerde yer açmak önemlidir. Çünkü dolu hard disk performansı düşüreceği gibi aynı zamanda yeni bilgiler ve belgeleri kaydetme konusunda da alanınızı kısıtlayacaktır. Bunun için yapmanız gereken şey geri dönük artık işiniz kalmamış dosya ve evrakları temizleyerek yeni alanlar açılmasını saglamaktır.

 

İnternet dosyalarını ve çerezleri temizlemek;

Gün içinde sayısız internet sayfasına girip çıkmaktayız. Bunların her birinin bilgisayarda yer kapladığını biliyormuydunuz? Bu dosyalar zamanla kaydedilerek hard diskinizde hatırı sayılır bir yer kaplayacaktır. Bundan kurtulmanız için yapmanız gereken internet ayarlarınıza girerek önbelleği temizlemektir. Ancak bununla da sınırlı kalmayarak daha önce girilmiş geçmişi temizlemekte yine hard diskinizde büyük boşluklar yaratacaktır. Ayrıca çerezler dediğimiz görsel dosyalarda yine hem internet hızınızı yavaşlatmakta hemde bilgisayarınızda yer kaplamaktadır.

 

Güncel virüs taraması yaptırmak;

Güvenilir bir antivirüs programı sahibi olarak bilgisayarınıza virüs taraması yaptırmalısınız. Çünkü özellikle windows dosyasına yerleşen virüsler zamanla burada çoğalırlar ve dosyalarınıza zarar vermek dışında hard diskinizin boş yere dolu görünmesine sebep olurlar.

4 sene önce yazılmıştır.
"Bilgisayarlar İçin Bahar Temizliği Tavsiyeleri" bu yazı 25 Haziran 2016 tarihinde saat 12:01 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 56 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)