Bilgisayarın Hızlanması İçin Ne Yapmak Gerekir

Blogolik Yazar tarafından 15 Nisan 2016 tarihinde yazılmıştır.

Bilgisayarın Hızlanması İçin Ne Yapmak Gerekir
Programlarınızın uyumluluk özelliklerine bağlı olarak çalışması güç olan programları bilgisayarlarınız da zorlamamanız gerekmektedir. Bilgisayar donmaları ve kilitlenmeleri bazı zamanlarda virüslerden de kaynaklanabilir. Bilgisayarınızın işletim sistemine yerleşmiş olan solucanlar, trojenler ve virüsler programlarınızı etkileyerek bilgisayarda zamanla kasılmalara yol açmaktadır. Bu kasılmalar önlem alınmadığı zamanlar da donmalara ve kilitlenmelere kadar gitmektedir. Bu durumlarda bilgisayarınızı Anti virüs programları ile korumalısınız. İyi bir anti virüs programı satın alarak korsan yazılımların zararlarından da kaçınabilirsiniz.

Bilgisayarınızın donması kimi zamanlar da ise mekanik bazı problemler den kaynaklanmaktadır. Bilgisayarınıza takılı bulunan USB veya CD sürücüleri gibi harici mekanizmaların hatalarından dolayı bilgisayarınızı dondurma ve kilitleme riski bulunmaktadır. Bu durumlar da ise, harici olarak takılı olan flash belleği veya sürücülerdeki okuyucuları çıkarın. Sorun halen daha çözülmedi ise bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu durumun haricinde bilgisayarınızda ki hard diskinizin zarar gördüğü durumlar veya ram slotların da ki problemlerden kaynaklanan mekanik problemlerde bilgisayarlarınızın donmasına ve kilitlenmesine neden olmaktadır.

3 sene önce yazılmıştır.
"Bilgisayarın Hızlanması İçin Ne Yapmak Gerekir" bu yazı 15 Nisan 2016 tarihinde saat 20:37 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 89 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)