Bilgisayar Performansını En Çok Arttıran Yükseltmeler

Blogolik Yazar tarafından 7 Temmuz 2016 tarihinde yazılmıştır.

Bilgisayar Performansını En Çok Arttıran Yükseltmeler

Kullanım şekillerine ve koşullarına göre bilgisayar ömürleri kısalmaktadır. Bunlar kullanılan programlar olsun, indirilen uygulamalar olsun, görüntü kalitesi ve içeriği yüksek oyunlar olsun, yüklenen belgeler vb. durumlardan kaynaklı olarak bellek belli bir oranda dolum gösterir. Belleğin %90 ve üstü doluluk miktarı bilgisayarların yavaşlamasına, donmasına, işlemlerin yavaşlamasına sebebiyet vermektedir. Bilgisayar performansını arttırmak için; Ram, ekran kartı, sabit disk, işlemci donanımlarının iyi ve performans hızları, kapasitesi yüksek olmalıdır.

Bilgisayar Performansını En Çok Arttıran Yükseltmeler Nelerdir?

Yeni bir bilgisayar mı alınmalı? Bütün işletim sistemi ve donanım sistemimi  değiştirilmeli? Sadece parçaların değişimi ile bu performansı yakalamak mümkün mü? gibi sorulara verilecek cevap; öncelik olarak yeni bir RAM alınmasıdır bellek %90 ı gösteriyorsa eğer. Bilgisayar performansına CTRL+SHİFT+ESC tuşlarına aynı anda basılmasıyla açılan performans penceresi önümüze gelir. Buradan belleğin doluluk oranına bakılabilir. Bellek doluluğu düşükse yeni bir RAM’a ihtiyaç duyulmaz. 4 GB’lık bir ram yeterli olacaktır.

 

Ekran kartı çözünürlüğü oyunların kalite içeriği ve arka planda çalışan programlarla çalışma hızını arttıracak bir ekran kartı gereklidir. İnternet üzerinde dolaşanlar, Windows programlarını kullananlar, ofis programları üzerinden işlerini yürütenler için yeni bir SSD’ye gerek yoktur. İşlemci bilgisayarın karmaşık yapılanmasını yürüten ana merkezdir. Günlük ihtiyaçlar için kullanılan bilgisayarlarda işlemci o kadar önemli değildir. Fakat kurum ve kuruluşlarda 5 yıllık işlemciler yükseltilmelidir.

3 sene önce yazılmıştır.
"Bilgisayar Performansını En Çok Arttıran Yükseltmeler" bu yazı 7 Temmuz 2016 tarihinde saat 16:34 sularında "Faydalı Bilgiler,Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 114 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)