Bilgisayar Başında Uzun Süre Kalanlara Sağlık Önerileri Nelerdir?

Blogolik Yazar tarafından 18 Temmuz 2017 tarihinde yazılmıştır.

Bilgisayar Başında Uzun Süre Kalanlara Sağlık Önerileri Nelerdir?

Bilgisayar başında fazla zaman geçiren kişilerin temel sorunlarından en önemlisi göz problemleridir.  Eğer gözünüzü bu gibi rahatsızlıklardan korumak istiyorsanız, bilgisayarı bir saat kullandıktan sonra en az on dakika dinlendirin. Göz egzersizleri yapın. Kullandığınız gözlük varsa bilgisayar başındayken mutlaka kullanın ve kesinlikle ihmal etmeyin.  Eğer bilgisayar başında bir saatten fazla oturduktan sonra başınız ağrımaya başladıysa bu da bir göz rahatsızlığı işareti olabilir. Doktorunuza başvurunuz. Bilgisayar başında çalışırken, eğer telefonla konuşmanız gerekirse bunu kulaklık aracılığıyla yapınız. Boynunuzu sağa veya sola esnetmeyiniz. Bu durum ilerde boyun fıtığı olmanıza sebep olabilir.  Bilgisayar başında çalışırken oturduğunuz koltuğu doğru seçmek, sırt sağlığı açısından kendinize yapabileceğiniz en büyük iyiliktir. Seçtiğiniz koltuğun sırt desteği mutlaka olsun. Koltuğa dik açıyla oturmaya özen gösteriniz. Ve bilgisayara bakış açınızı, masanızı doğru ayarlamaya özen gösteriniz. Saatte bir ayağa kalkıp birkaç adım atmak yine sırt sağlığınızı olumlu etkileyecektir. Bilgisayar başında çalışırken strese girmek istemiyorsanız, günlük uyku ihtiyacınızı karşılayınız. Stresten kurtulmak için arada bir kitap okuyabilirsiniz. Bilgisayarı uzun süre kullanan kişilerin problemlerinden biri de aşırı kilodur. Böyle bir durumla karşılaşmamak için, bilgisayar başında bir şeyler yememeye, içmemeye özen gösteriniz. Kendinize günlük egzersizler belirleyiniz. Ve özellikle bilgisayarla çalışmaya başlamadan önce bu egzersizleri uygulayınız. Sigara veya alkol alışkanlığınız varsa bilgisayar başında bu alışkanlıklardan olabildiğince uzak durmaya çalışınız. Eğer bu alışkanlıklara, bilgisayar başında çalışırken devam ederseniz, bu alışkanlıklar, ileride bağımlılık halini alır. Bu konuda doktorunuzdan veya terapistlerden yardım alabilirsiniz.

Unutmayınız. Sağlık her zaman için en büyük zenginliktir. Maddi ihtiyaçlarınızı karşılamak, hedeflerinize ulaşmak için çalışmanız gerekse bile, bunu sağlığımızı kaybetmeden yapabilmeye özen gösteriniz.

Sağlıkla kalınız.

3 sene önce yazılmıştır.
"Bilgisayar Başında Uzun Süre Kalanlara Sağlık Önerileri Nelerdir?" bu yazı 18 Temmuz 2017 tarihinde saat 00:58 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 51 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)