Bilgisayar Başında Fazla Vakit Geçirenlerin Genel Sağlık Sorunları

Blogolik Yazar tarafından 15 Temmuz 2017 tarihinde yazılmıştır.

Bilgisayar ve Sağlık

Teknolojinin her geçen gün hayatımıza daha fazla girmesiyle, hem evde hem de işyerlerimizde bilgisayar başında geçirdiğimiz vakit artmaktadır. Bunun sonucunda ise sağlık sorunlarımız ortaya çıkmakta, bu sağlık sorunlarına pratik çözümler aramaktayız. Uzun süre bilgisayar başında olanlara sağlık önerileri almak isteyenlere birkaç tavsiyede bulunmak istiyoruz. Eğer sizler de bilgisayar başında fazla vakit geçirenlerdenseniz, bu tavsiyeler sizin de işinize yarabilir.

Bilgisayar Başında Fazla Vakit Geçirenlerin Genel Sağlık Sorunları

Bilgisayar başında beş saat ve daha fazla zaman geçiren kişilerde göz ağrısı, baş ağrısı, boyun ağrısı, sırt ağrısı, stres, aşırı kilo, sigara veya alkol bağımlılığı gibi sorunlar görülebilmektedir. Bu sorunların temelinde ise bilgisayar başında çalışırken hiç dinlenmemek, ara vermeden çalışmaya devam etmek yatmaktadır. Eğer sizler de dinlenmeden bilgisayar başında beş saat ve daha fazla vakit geçirenlerdenseniz, yukarıda saydığımız sağlık sorunlarından en az birine adaysınız demektir. Maalesef en çok düştüğümüz yanılgılardan biri de şudur: Bilgisayar başında fazla vakit geçirdiğimizde, sağlık sorunumuzu hemen hissetmemekteyiz. Ve bu durum bizlerde bilgisayar başında fazla oturmanın zararlı olmadığı yanılgısını meydana getirmektedir.

3 sene önce yazılmıştır.
"Bilgisayar Başında Fazla Vakit Geçirenlerin Genel Sağlık Sorunları" bu yazı 15 Temmuz 2017 tarihinde saat 00:59 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 63 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)