Batık Tırnak Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Blogolik Yazar tarafından 12 Temmuz 2017 tarihinde yazılmıştır.

Batık Tırnak Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Tırnak batmasının birçok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Sizlere tek tek bunları açıklayacağım.

 

Tırnak Teli Tedavisi

Bu tedavi yöntemi batık tırnak tedavisinde en çok tercih edilen tedavi yöntemidir. Bunun nedeni kolay , pratik ve cerrahi işlem gerektirmemesidir. Tırnak batması dışında tırnaklardaki şekil bozukluklarının düzeltilmesinde de tercih edilen bir yöntemdir. Yöntem uygulanırken ağrı ve acı hissi vermez ve tedavinin süresi yalnızca birkaç dakikadır.

          Batık Tırnak Ameliyatı

Bu yöntem bir önceki tedavi yöntemine göre daha az tercih edilmektedir.Tırnak teli yönteminin aksine bu yöntem cerrahi operasyon gerektirdiği için çok fazla tercih edilmemektedir. Tırnağın batan kısmının köke kadar olan bölümünün tırnak dokusu ile beraber cerrahi işlemler ile çıkartılmasıdır.

 

Tırnağın Tümünün Çekilmesi

Çok eski bir tedavi yöntemi olmasının yanı sıra günümüzde pek uygulanan bir yöntem değildir.

 

Bant ile Tedavi

Günümüzde farklı tırnaklara uyumlu olabilmesi açısından çeşitli ölçülerde özel bantlar üretilir. Bu bantlarla tırnağın yukarı kaldırılması sağlanır. Tedavide kullanılan bantların en önemli özelliği yaylı bir yapıya sahip olmalarıdır. Bu bantlar suya dayanaklı ve görülmesi zor , oje uygulamalarına uygun , batık sorunu yaşayıp ta tedaviden korkan çocuklar ve diyabet hastalarının batık tedavisinde enfeksiyon oluşmaması gibi nedenlerden ötürü tercih edilir.

Batık tırnak tedavisinde kullanılan bant yöntemi uygulanmadan önce tırnak yüzeyi hazır hale getirilir. Özel solüsyonlarla temizlenir. Değişik boyutlarda olan bantlar tırnağın boyutuna göre seçilir ve yatay olarak tırnağa özel bir teknik ile yapıştırılır. Kanca olmuş ete batmış tırnakların batan uçlarının zaman içinde açılmaya başlayarak iyileştiğini görürsünüz. Bu bant belirli zaman aralıkları ile yenilenir.

 

Lazer ile Batık Tırnak Tedavisi

Günümüzde gelişen teknoloji ile beraber batık tırnak tedavisinde de lazer yöntemi geliştirilmiştir. Tırnağın yatağına lazer sistemleri ile yapılan yatak plastiği ile batık tırnak tedavi edilmektedir. Bu tedavi yöntemini tercih eden kişiler birkaç gün içerisinde günlük yaşantısına devam edebilmekte ve ortalama bir hafta içerisinde tamamen iyileşme sağlanmaktadır. Bu yöntemle tedavi edilen kişilerde batık tırnak sorununun tekrarlanması nerdeyse imkânsızdır.

3 sene önce yazılmıştır.
"Batık Tırnak Tedavi Yöntemleri Nelerdir?" bu yazı 12 Temmuz 2017 tarihinde saat 01:47 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 173 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)