Bamyanın Faydaları Nelerdir? 

Blogolik Yazar tarafından 10 Aralık 2017 tarihinde yazılmıştır.

Bamyanın Faydaları Nelerdir? 

Tüketimi daha çok kış aylarında yoğun olan bu sebze, çözünür ve çözünmez lif kaynağıdır.

Faydaları

K vitamini bakımından oldukça zengin bir besindir. Bunun yanı sıra C, A ve E vitaminleri açısından da zengindir. Aynı zamanda kalsiyum, bakır, demir ve magnezyum mineralleri de mevcuttur. Potasyum deposu olan besin maddesi sodyum, tiamin piridoksin, selenyum ve piridoksin içermektedir.

Lifli Yapısının Faydaları

Lif akımından zengin olmasının faydaları da vardır. Lifler özellikle sindirim sistemi ve şeker hastalığı için faydalar sağlamaktadır. Bol folat içermesi bebeklerin ve küçük çocukların sağlığı ve gelişimi için önemlidir. Bunun dışında astım ve kanser gibi çok tehlikeli hastalıklara karşı koruma sağlamakta ve bu hastalıklara yakalanma riskini azaltma etkisine sahiptir. Bamya liflerin yardımıyla bağırsak hareketlerini arttırır. Kilo vermeyi sağlar. Kolon kanserine yakalanma riskini azaltır.

2 sene önce yazılmıştır.
"Bamyanın Faydaları Nelerdir? " bu yazı 10 Aralık 2017 tarihinde saat 01:23 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 43 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)