Bağırsak Süpürgesi Pırasa ve Faydaları 

Blogolik Yazar tarafından 8 Aralık 2017 tarihinde yazılmıştır.

Bağırsak Süpürgesi Pırasa ve Faydaları 

Zambakgiller ailesinden bir bitkidir. Genellikle Batı Anadolu bölgemizde yetiştirilir. Ülkemizde iki çeşidi yetiştirilmektedir. Kara pırasa ve kamış pırasa. Ancak en çok tercih edilen cinsi kamış pırasadır. Kamış pırasa pişmiş ya da çiğ olarak sofralara konuk olmaktadır. Özellikle Trakya bölgesinde kış aylarında insanların grip ve soğuk algınlığına karşı pırasayı çiğ olarak tükettikleri gözlemlenmiştir. Ege ve Akdeniz bölgesinde zeytinyağlı yemeği yapılmaktadır. Bu çeşidi zamanla diğer bölgelere de geçmiştir.

Faydaları   

A vitamini bakımından çok zengindir. Silisyum, potasyum, kalsiyum, potasyum, kükürt, iyot, demir ve birçok vitamini barındıran zengin besin kaynağıdır. Bağırsakların çalışmasına yardım eder ve kabızlığı engeller. Antiseptik özelliği ile birçok enfeksiyona karşı da oldukça etkilidir.

2 sene önce yazılmıştır.
"Bağırsak Süpürgesi Pırasa ve Faydaları " bu yazı 8 Aralık 2017 tarihinde saat 10:31 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 64 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)